Genadijus Kamkalovas ir Gediminas Zumaras bus paleisti į laisvę
Genadijus Kamkalovas ir Gediminas Zumaras bus paleisti į laisvę

Didžiausios Latvijos kelių ir tiltų statybos įmonės „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas Genadijus Kamkalovas ir Klaipėdos jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Gediminas Zumaras po laikino sulaikymo bus paleisti į laisvę, teismo nebus prašoma jų suimti, BNS patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Abu įtariamieji naktį praleido areštinėje. STT teigia, kad jiems skirs „lengvesnes kardomąsias priemones“.

G.Kamkalovas ir G.Zumaras bus paleisti, kai neliks būtinybės juos laikyti suimtus, dabar pareigūnai atlieka ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Laikinas sulaikymas trunka 48 valandas.

STT tyrimą atlieka bendradarbiaudama su Latvijos kovos su korupcija biuru (KNAB). G.Kamkalovas ir G.Zumaras, atliekant ikiteisminį tyrimą, ketvirtadienį buvo sulaikyti, pareigūnai atliko kratas Klaipėdos uosto direkcijoje. Klaipėdos uosto vadovybei kyšio davimu įtariamas G.Kamkalovas nušalintas nuo pareigų.

„G.K., atstovaudamas Latvijos bendrovei, laimėjusiai net kelis statybų rangos konkursus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, kurių vertė siekia keliolika milijonų eurų, už direkcijoje priimamus Latvijos bendrovei finansiškai naudingus sprendimus per kelis kartus G.Z. perdavė didesnės nei 250 MGL vertės (9,5 tūkst. eurų - BNS) kyšį“, – penktadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Tuo pat metu sulaikymo operacija ir kiti procesiniai veiksmai vyko Latvijoje. KNAB sulaikė šešis asmenis, einančius aukštas pareigas viename didžiausių Latvijos verslo koncernų, atliko apie 20 kratų. Rasti ir paimti tyrimui reikšmingi dokumentai bei daugiau nei 100 tūkst. eurų grynųjų pinigų, pranešė STT. Ji neįvardijo ne tik žmonių pavardžių, bet ir įmonės pavadinimo.

Klaipėdoje viešintis premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį žurnalistams sakė, kad STT ketvirtadienį atliko kratas ir Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus kabinete. Anot premjero, įtarimams pasitvirtinus, uosto darbuotojai turės atsakyti, tačiau daugiau detalių apie kratas jis teigė kol kas nežinantis.

Uosto atstovė Nijolė Dvarionaitė-Milkintienė taip pat patvirtino, kad ketvirtadienį uosto direkcijoje lankėsi STT pareigūnai bei atliko kratas, tačiau, jos žiniomis, jokio kyšio nebuvo.

Klaipėdos uosto infrastruktūros direktoriumi G.Zumaras tapo pernai, kai lapkritį direkciją paliko Algirdas Kamarauskas.

„Latvijas tilti“ yra gavusi 48,9 mln. eurų vertės Klaipėdos uosto užsakymų, o iš viso Lietuvoje – 94,2 mln. eurų vertės užsakymų – be darbų uoste, ji statė Panemunės-Sovetsko aplinkkelį, Geležinio vilko estakadą Vilniuje.

STT Klaipėdos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Sidebar placeholder