Įkalinimo įstaigose blokuojamas mobilusis ryšys

Įkalinimo įstaigose blokuojamas mobilusis ryšys

Po trejų metų atidėliojimų siekiant pažaboti telefoninius sukčius įkalinimo įstaigose pagaliau atsiras įrenginiai, blokuojantys mobilųjį ryšį. Penktadienį Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime buvo pristatytas jų įrengimo planas.

"Šiandien galime pranešti, kad iš esmės yra padarytas didelis šuolis, kad kalėjimuose neliktų sukčiavimo, t.y. kad neliktų telefoninių sukčių, nes iš esmės visos vietos, kurios buvo rizikingos, pasitaikydavo tokių atvejų dar šiais metais, bus visiškai užblokuotos", - penktadienį per spaudos konferenciją sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Trejus metus strigo tokios sistemos įdiegimas, nes buvo nerimauja dėl visuomenės sveikatos, dažnio, projekto kainos.

Ryšio blokavimas artimiausiu metu bus instaliuotas beveik visose įstaigose, kur realiai matomos telefoninio sukčiavimo problemos: Alytaus ir Kybartų pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Kauno bei Šiaulių tardymo izoliatoriuose ir Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Šiuo metu mobiliojo ryšio blokavimo įranga jau yra įdiegta pagrindiniuose Marijampolės, Alytaus pataisos namų bei Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pastatuose, sakė Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius.

"Pradėsime nuo Alytaus pataisos namų ir tikimės, kad jau rugsėjo pabaigoje Alytuje bus baigtas diegimas ir bus pradėtas blokavimas. O visas procesas šiais metais, tikimės, kad baigsis iki gruodžio mėnesio. Paminėtose įstaigose ryšys bus blokuojamas", - žadėjo A. Norkevičius.

Šiose įstaigose kali daugiausia asmenų, tad metų pabaigoje mobilusis ryšys nebebus pasiekiamas daugiau nei 80 proc. visų nuteistųjų. Blokavimo įrenginiai leis užtikrinti, kad jie negalėtų neleistinai naudotis telefonais ar kompiuteriais, bandydami susisiekti su laisvėje esančiais žmonėmis ar galimai daryti naujus nusikaltimus.

Kitose įkalinimo įstaigose, kuriose kali mažoji dalis nuteistųjų - Panevėžio pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose bei Laisvės atėmimo vietų ligoninėje - šiai įrangai įdiegti taip pat artimiausiu metu bus skelbiami viešieji konkursai. Čia įrangą įdiegti numatoma nuo 2015-ųjų.

Profesionali įranga blokuos tik įkalinimo įstaigų teritoriją, tad šalia jų gyvenantys žmonės neturi jaudintis dėl galimų nepatogumų jų naudojamam mobiliajam ryšiui. Taip pat perkant įrangą buvo gauti visi patvirtinimai ir sertifikatai, kad jos veikimas nedaro jokios žalos asmenų sveikatai.

Nors iš pradžių projekto vertė siekė 20 mln. litų, šiuo metu įgyvendinamo kaina yra 20 kartų mažesnė - mobiliojo ryšio blokavimas įkalinimo įstaigose kainuos 1 mln. litų. Sertifikuotus įrenginius, pritaikytus pagal kiekvienos įkalinimo įstaigos specifiką, viešą konkursą laimėjusi bendrovė įdiegs iki šių metų pabaigos.

Neatmetama, kad naujoji ryšio blokavimo sistema gali sukelti nuteistųjų protestų bangą.

Per metus iš nuteistųjų konfiskuojama apie 5 tūkst. mobiliųjų telefonų.

Lietuvoje iš viso veikia 11 laisvės atėmimo įstaigų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder