Už nužudymą, išžaginimą ir kitus nusikaltimus anksčiau jau teistas skuodiškis pavojingu visuomenei pripažintas tik žiauriai pasinaudojęs vos aštuonerių metų mergaite.
Iš įkalinimo įstaigos metų pradžioje išėjęs 40-metis Gediminas Jablonskis po kelių mėnesių apgaule į sodo namelį įsiviliojo mažametę,
ją girdė alkoholiniais gėrimais, mušė ir išžagino. Už tai Klaipėdos apygardos teismas jam vakar skyrė 14 metų bausmę. Dalį jos iškrypėlis atliks kalėjime, dalį - pataisos namuose.
Maksimali bausmė už mažametės žaginimą - laisvės atėmimas iki 15 metų. G. Jablonskiui skirtoji - subendrinta su kitomis: už vagystę bei mažamečio prievartavimą.
Teismo sprendimu iš G. Jablonskio nukentėjusiajai priteista 100 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti, dar per 37 tūkst. jis turėtų sumokėti mažametės artimiesiems.
Vyras taip pat pripažintas pavojingu recidyvistu. Jis šį titulą "užsitarnavo" 1986-1995 metais, šiuo laikotarpiu jis už įvairius nusikaltimus buvo teisiamas tris kartus. Paskutinį sykį - 14 metų nelaisve už išžaginimą bei nužudymą.
Atlikęs pastarąją bausmę G. Jablonskis iš įkalinimo įstaigos grįžo šių metų sausį, o mergaitę jis išniekino balandžio 19-ąją šalia Skuodo, Narvydžiuose įsikūrusioje sodų bendrijoje esančiame namelyje.
Į jį G. Jablonskis mažametę prisiviliojo pažadėjęs pavaišinti tortu. Mergaitę vyriškis nugirdė alkoholiniais gėrimais, smurtavo prieš ją, grasino nužudyti, surišo rankas ir savo iškrypusią aistrą tenkino pasinaudodamas bejėgiška jos būkle. G. Jablonskis buvo girtas, dar neišsiblaivęs jau kitą dieną po nusikaltimo jis buvo sulaikytas.
Valdas PRYŠMANTAS
Rašyti komentarą