Klaipėdoje - Eurojusto seminaras, lankysis D. Valys

Klaipėdoje - Eurojusto seminaras, lankysis D. Valys

Gegužės 11 d. Klaipėdoje vyks Eurojusto seminaras, kuriame bus aptariama, kaip skatinti bendradarbiavimą dėl paramos baudžiamosiose bylose, ypač tiriant sunkius tarptautinio pobūdžio nusikaltimus.

Pasak Lietuvos nacionalinės narės Eurojusto Laimos Čekelienės, Eurojusto surengto seminaro tikslas – plačiau supažindinti Lietuvos teisėjus, prokurorus, ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnus su Eurojusto tikslais, galimybėmis, veikla ir ateities perspektyvomis, kad Lietuva aktyviau naudotųsi šios institucijos teikiama organizacine, praktine bei metodine pagalba.

Seminarą pradės generalinis prokuroras Darius Valys bei Eurojusto prezidentė, Belgijos nacionalinė narė Michele Coninsx.

Eurojusto tikslus, uždavinius, struktūrą ir kompetenciją pristatys Latvijos nacionalinis narys Eurojuste Gunars Bundzis. Apie Eurojusto ateities perspektyvas pagal Lisabonos sutarties nuostatas plačiau kalbės Eurojusto viceprezidentė Michele Coninsx, o Prancūzijos nacionalinio nario Eurojuste padėjėjas Vincent Jamin aptars Europos tyrimų orderį kaip naują Europos Sąjungos teisminio bendradarbiavimo perspektyvą.

Apie nacionalinio nario Eurojuste kompetenciją bei Lietuvos nacionalinę koordinavimo sistemą seminare pranešimus skaitys L. Čekelienė ir Lietuvos nacionalinio nario Eurojuste pavaduotojas, Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.

Tarptautinį bendradarbiavimą baudžiamosiose bylose sunkina ilgi teisinės pagalbos prašymų įvykdymo terminai, nepakankamas naujų tarptautinių teisės aktų taikymas ir nacionalinių teisės sistemų ypatumų derinimas, nepakankami teisinę pagalbą teikiančių ir nusikaltimus tiriančių padalinių ryšiai.

„Šio opaus klausimo sprendimo būdų ir ieško Eurojustas, teikdamas pagalbą kompetentingoms valstybių narių institucijoms. Iš tiesų, be tarptautinių sutarčių ir sprendimų, įgyvendinančių abipusio pripažinimo principą, prokurorai ir tyrėjai turi labai veiksmingas priemones per tiesioginius Eurojusto nacionalinio nario ir Europos teismų tinklo kontaktinio asmens ryšius paspartinti ir koordinuoti teisinės pagalbos pavedimų vykdymą“, - sako L. Čekelienė.

Slovėnijos, Nyderlandų ir Rumunijos nacionaliniai nariai nagrinės Eurojusto bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis ir jo teikiamą pagalbą bylose, kuriose dalyvauja trečiosios šalys, Europos teismų tinklo ir Eurojusto partnerystės kovoje su nusikalstamumu aspektus, Eurojusto ir Europolo bendradarbiavimo priemones ir būdus.

Lietuvos nacionalinis biuras Eurojuste savo veiklą pradėjo šaliai įstojus į ES, nuo 2004 m., o 2009 m. Lietuva pirmoji įsteigė Eurojusto nacionalinę koordinavimo sistemą.

Eurojustas – Europos Sąjungos teisinio bendradarbiavimo institucija, įkurta 2002 m. Jos tikslas – sustiprinti nacionalinių tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo institucijų darbo efektyvumą, tiriant sunkius tarptautinius ir organizuotus nusikaltimus, ir užtikrinti operatyvų ir efektyvų teisingumo vykdymą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder