Klaipėdos teisėjai kolegos iškėlė drausmės bylą

Klaipėdos teisėjai kolegos iškėlė drausmės bylą

Teisėjų etikos ir drausmės komisija iškėlė drausmės bylą Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjai Violetai Balčiūnienei ir ją perdavė nagrinėti Teisėjų garbės teismui.

Į komisiją dėl savo pavaldinės galimų nusižengimų šių metų vasarį kripėsi ir drausmės bylą jai iškelti paprašė apylinkės teismo pirmininkė Stefanija Naščenkovienė.

Jos teikime buvo nurodyta, jog V. Balčiūnienė galimai padarė pareiginius nusižengimus – aiškiai aplaidžiai atliko teisėjo pareigas arba jų neatliko, vilkino bylas ir neatvyko į darbą be pateisinamos priežasties. 

Nurodoma, jog šiuos nusižengimus ji galėjo padaryti praėjusių metų lapkritį. Tuomet esą dėl jos kaltės be jokios priežasties nebuvo darbe ir dėl to neįvyko dviejų baudžiamųjų bylų nagrinėjimas, nebuvo paskelbti nuosprendžiai, taip pat vienoje byloje reikėjo pavesti nagrinėti kitam teisėjui suimto kaltinamojo suėmimo termino pratęsimo klausimą.

Pateikiama ir daugiau galimų teisėjos pažeidimų bei klaidų, susijusių su bylų nagrinėjimu bei nurodomos jų pasekmės - neišsiųsti šaukimai, neapklausti liudytojai, ne laiku išsiųsti procesiniai dokumentai, per vėlai paskelbti nuosprendžiai ir kt. Manoma, jog V. Balčiūnienė taip vilkino bylas.

Šiais metais Klaipėdos apygardos teismas atliko neeilinį teisėjos veiklos patikrinimą.

Remiantis jo išvadomis ir S. Naščenkovienės teikimu, Teisėjų etikos ir drausmės komisija nustatė, kad didesnė dalis nurodytų aplinkybių dėl teisėjos aplaidaus darbo pasitvirtino. Taip pat konstatuota, jog ji pažeidė ne vieną Teisėjų etikos kodekso principą.

Aiškindamasi komisijai V. Balčiūnienė pripažino, jog pažeidė nuosprendžių paskelbimo terminus ir neturėjo tokiam savo elgesio pateisinimo, tačiau neigė kitus galimus pažeidimus.

Tarp kitų savo pasiaiškinimų teisėja taip pat nurodė, jos santykiai su S. Naščenkoviene yra labai blogi, darbe jai nuolat daromas psichologinis spaudimas, kurio daugelis neatlaiko, o V. Balčiūnienė teigė, kad visada atvirai išsako, kas jai nepatinka.

V. Balčiūnienė teisėja dirba jau 6 metus, prieš tai 10 metų dirbo apygardos prokuratūroje.

Garbės teismas sprendimą dėl jos turėtų priimti per 10 dienų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder