Nuo pareigų nušalintas muitininkas, įtariamas teikęs informaciją vairuotojams apie planuojamus patikrinimus keliuose

Nuo pareigų nušalintas muitininkas, įtariamas teikęs informaciją vairuotojams apie planuojamus patikrinimus keliuose

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Tarnybinių tyrimų tarnybos (TTT) pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, praėjusią savaitę, gegužės 16 d., sulaikė muitininką, kaltinamą piktnaudžiavus tarnyba.

Tuo pat metu, talkinant Rokiškio policijai, kelyje "Obeliai-Rokiškis" sulaikyti du vilkikai, kurių vairuotojai asmeniniame bagaže į Lietuvą vežė baltarusiškas kontrabandines cigaretes.

Šiuo metu nušalintas nuo pareigų Mobiliųjų grupių Panevėžio poskyryje dirbęs vyr. inspektorius A. K. įtariamas slapta teikęs informaciją vairuotojams apie keliuose muitinės mobiliųjų grupių planuojamus patikrinimus.

Tęsdami prieš porą mėnesių pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, MKT ir TTT pareigūnai, kuriems talkino Rokiškio policija, gegužės 16-osios vakarą, apie 18 val., kelyje "Obeliai-Rokiškis" sustabdė patikrinimui du į Lietuvą iš Latvijos įvažiavusius vilkikus. Automašinų vairuotojai sakėsi grįžtą iš Rusijos, kur gabeno krovinį, o per Latviją važiavę dėl mažesnių eilių pasienyje.

Detaliai patikrinus, paaiškėjo, kad abiejų („Volvo" ir „MB") vilkikų kabinose kiekvienas vairuotojas namo vežėsi baltarusiškų cigarečių NZ, „Fest", „Minsk". Iš viso vairuotojai vežėsi 1330 pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais - daugiau nei 10 tūkst. Lt. Abiem vairuotojams - S. G. ir M. B. buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai .

Dėl šio įvykio, beveik tuo pat metu kita MKT ir TTT pareigūnų grupė sulaikė Kauno Teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių skyriaus Panevėžio poskyrio vyr. inspektorių A. K. Sulaikytasis įtariamas slapta teikęs informaciją iš Latvijos į Lietuvą įvažiuojantiems vairuotojams apie muitinės Mobiliųjų grupių planuojamus patikrinimus keliuose.

A. K. buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau jam buvo skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

MKT Kauno skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimas tarnyba siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos. Už tokio pobūdžio nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė - bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvos muitinė, įgyvendindama korupcijos kontrolės ir prevencijos priemones, įtarimus dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų pareiškė trylikai muitinės pareigūnų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder