Nusišalino "mailiaus" bylą turėjusi nagrinėjusi teisėja

Nusišalino "mailiaus" bylą turėjusi nagrinėjusi teisėja

Nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo nusišalino vadinamąją mailiaus bylą turėjusi nagrinėti Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėja Regina Gudienė.

Prašymą nusišalinti teisėjai trečiadienį vykusiame teismo posėdyje buvo pareiškęs Generalinės prokuratūros prokuroras.

Teisėja R. Gudienė šioje baudžiamojoje byloje liepą priėmė nutartį bylą grąžinti prokurorui, nes, pasak jos, kaltinamiesiems suformuluoti kaltinimai nebuvo pakankamai aiškūs, kaltinamasis aktas turėjo esminių loginių ir teisinių prieštaravimų, techninių klaidų, o tai trukdė bylą nagrinėti teisme.

Generalinė prokuratūra šią nutartį apskundė, Vilniaus apygardos teismas ją panaikino ir byla buvo grąžinta Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui spręsti klausimą dėl bylos perdavimo nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Teisėja R. Gudienė manė, kad proceso dalyviams pagrįstai kyla abejonės dėl jos nešališkumo nagrinėjant šią baudžiamąją bylą, nes ji buvo išsakiusi savo nuomonę dėl kaltinimų. Teisėja, siekdama, kad nebūtų pažeistos Baudžiamojo proceso kodekso įtvirtintos asmenų teisės į nešališką teismą, nusišalino nuo šios bylos nagrinėjimo.

Teisėjos nusišalinimą patvirtino teismo pirmininkas.

Vadinamojoje mailiaus byloje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Generalinė prokuratūra įtarimus yra pareiškusios devyniems asmenims.

Suburtos organizuotos nusikalstamos grupuotės nariams pateikti kaltinimai dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.

FNTT 2010 metų pradžioje nustatė 7 fiktyvias įmones, kurios galimai apgaule ketino pasisavinti 22,5 mln. litų Europos Sąjungos paramą. Pagal priemonę "Akvakultūra" paraiškas gauti ES paramą buvo pateikusios bendrovės "Angila", "Žuvintas", "Commence", "Aniro", "Accabi", "Prontis" ir "Brija". Jos deklaravo ketinimą Vilniaus rajone, Mostiškių kaime, auginti eršketus, ungurius, šamus ir steigti akvakultūrų perdirbimo įmones. Į projektus kiekviena bendrovė buvo "pasirengusi" investuoti po 5-6 mln. litų. Nors šios įmonės neturėjo tinkamos bazės žuvivaisai, gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos deklaracijas, kad atitinka higienos, veterinarijos, maisto kokybės ir gyvūnų gerovės reikalavimus.

Specialiuoju liudytoju ikiteisminiame tyrime dėl pasikėsino apgaule užvaldyti daugiau nei 20 mln. litų ES lėšų buvo apklaustas ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, patvirtinęs, kad dėl šio projekto tarpininkavo ir buvęs Lietuvos banko valdytojas, Lietuvos ambasadorius Kazachstane Romualdas Visokavičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder