Pensininkė sukčiams atidavė 30 tūkst. litų

Pensininkė sukčiams atidavė 30 tūkst. litų

Trečiadienį, apie 15 val. Ukmergės gyventojai A. B. (g. 1933 m.) į namus paskambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatė policijos pareigūnu.

Vyras kalbėjo, kad A. B. sūnus sužalojo mažametę mergaitę: lipdamas laiptais užgriuvo ant mergaitės, kuriai lūžo ranka, sutrenkta galva, o jos būklė labai sunki. Paskui pareigūnu apsimetęs vyriškis kalbėti leido sūnui.

Sutrikusi ir šoko ištikta moteris patikėjo, kad tai jos sūnaus balsas. Jis kartojo tą patį: neva mergaitę sunkiai sužalojo, o pats prasiskėlė lūpą. Pokalbį su moterimi vėl tęsė apsimetėlis policininkas. Jis moteriai aiškino, kad sūnus bus suimtas ir trims metams pasodintas į kalėjimą, o išvengti bausmės padės tik žalos atlyginimas, todėl motina turinti sumokėti 30 tūkstančių litų.

Pareigūnas liepė reikiamą pinigų sumą kuo skubiau surinkti, nes jam jau baigiasi darbo pamaina. Sukčius pasakė moteriai paimti lapą ir padiktavo, ką ji turinti užrašyti. Jis aiškino, kad pinigų atsiimti atvažiuos nukentėjusios mergaitės brolis. Po to, su išsigandusia močiute vėl kalbėjo "sūnus", jis prašė niekam nepasakoti, kokia nelaimė jį ištiko, ir vis dėkojo už "mamos" gerumą.

Pokalbis telefonu truko apie valandą. Kai automobiliu atvažiavo tariamai sužalotos mergaitės brolis, 30 tūkst. litų jau gulėjo ant stalo. Vyriškis paėmė pinigus ir pasakė, kad sūnus iš policijos bus paleistas tada, kai jis nuveš visą sumą.

Nepažįstamasis buvo maždaug 30-40 metų amžiaus, tamsesnio gymio, juodų trumpai kirptų plaukų.  Praėjus valandai A. B. nusprendė  paskambinti sūnui, tada ir išaiškėjo apgaulė.

Ukmergės rajono policijos komisariate šiais metais tokio pobūdžio nusikalstama veika užregistruota pirma, tačiau pastaruoju metu pastebėtas sukčių suaktyvėjimas Vilniaus mieste. Vien kovo 10-13 d. Vilniuje buvo užregistruoti 9 sukčiavimo atvejai, kada žmonės apgavikams atidavė įvairias pinigų sumas.

Policijos pareigūnai pataria: nebijokite nutraukti pokalbio ir paskambinti savo artimiesiems. Žinia apie artimą žmogų ištikusią nelaimę, sukelia šoką, o tada apsimetėliams labai lengva manipuliuoti jausmais, neleisti susivokti. Patartina tokias situacijas aptarti su savo vaikais ar vyresnio amžiaus artimaisiais, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis. Taip pat gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai telefonu niekada nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder