Pokalbiai prie švyturio (1). Nuo Aleksandrijos iki Lietuvos marinistikos altoriaus
(2)Jo planuose – unikalus švyturių muziejus po atviru dangumi Šventojoje, apie kurį entuziastas papasakos.
Taip pat sužinosite, kaip mes, lietuviai, turėdami 7 švyturius atrodome bendrame Baltijos jūros šalių regiono, Europos švyturių pritaikymo pažintiniam turizmui kontekste.
Pokalbininkas atskleis daug pikantiškų detalių iš savo kelis dešimtmečius trunkančių kelionių lankant įdomiausius, žymiausius, pavojingiausius ir mistiškiausius pasaulio švyturius. Prie vieno iš jų pridėjus ranką kai kas įvyksta...
O apie vieną Klaipėdos švyturį A. Jurkštas ištars tokius žodžius: „Tai yra Lietuvos marinistikos altorius. Visos upės veda čia, į tą sakralinę vietą.
Todėl, kad apie 40 mūsų upių suteka į vieną vandens srautą: Nemuną.
Šis įsilieja į Kuršių marias, o jos – Baltijos jūrą. Taigi, visa vandens misija, marinistinė idėja susikoncentruoja toje vienoje, ypatingoje vietoje“. Ką turėjo omenyje farologas?
Vienuolikos tinklaidžių ciklas dedikuotas Klaipėdoje ir Neringoje 2024 m. oficialiai paskelbtiems Švyturių metams.
Jaukių pokalbių metu dėmesys bus skiriamas ne tik švyturiams, bet ir jūrinei kultūrai, visuomenės švietimui pasakojant apie unikalų pajūrio bei pamario kultūrinį kraštovaizdį.
Švyturiai – tarsi kelrodžiai, leidžiantys prisiliesti prie nepakartojamo mūsų krašto slėpinių.
Pokalbiai prie švyturio vyks su įvairiausių sričių atstovais: švyturių entuziastais, istorikais, muziejininkais, paveldosaugininkais, politikais, inžinieriais, visuomenės veikėjais ir kt.
Tinklalaidžių vedėjas - Švyturių metų 2024 iniciatorius, žurnalistas ir kraštotyrininkas Denisas Nikitenka.
Laidų „Pokalbiai prie švyturio“ ciklas yra „Vakarų ekspreso“ įgyvendinamo ir Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamo projekto „Mūsų švyturiai – Jūrinės kultūros ambasadoriai“ dalis.
Rašyti komentarą