Tad neatmetama, jog policija pradės tarnybinį patikrinimą, kad būtų išsiaiškinta, ar pareigūnai galėjo tiesiog "numesti" du benamius prie nakvynės namų durų.
Atvežė sušalusį
Policijos suvestinėje pranešama, jog antradienį ligoninėje, apie 10 val. ryto, dėl bendro kūno sušalimo mirė nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjęs vyras. Teigiama, jog medikai vyrą į ligoninę atvežė apie pusę trijų nakties iš Šilutės plente esančių nakvynės namų.
Netrukus pasklido informacija, kad antradienio naktį pareigūnai tiesiog prie nakvynės namų durų išmetė 2 benamius, iš kurių vienas vėliau mirė.
Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė "Vakarų ekspresui" pasakojo, jog tąnakt dirbę darbuotojai akte užfiksavo, jog apie 22.30 val. policijos pareigūnai atvežė 2 asocialius asmenis. Vienam iš jų buvo suteikta apnakvydinimo paslauga, kadangi su juo pavyko susikalbėti, tačiau kitas žmogus nepajėgė nei kalbėti, nei judėti.
"Tas asmuo darbuotojams buvo nepažįstamas, nors mūsų specialistai jau daug metų dirba su benamiais ir juos žino. Jo tapatybės nepavyko nustatyti. Darbuotojai jį bandė kalbinti, tačiau jis buvo sušalęs, vyrą buvo apėmę traukuliai. Įvertinę situaciją iškvietėme greitąją medicinos pagalbą, kuri benamį ir išsivežė. Kaip viskas klostėsi toliau, nežinome", - tvirtino A. Kontrimaitė.
Vadovė neslėpė, jog darbuotojų policininkai apie benamius neįspėjo. Esą tik per vaizdo stebėjimo kameras buvo pastebėta, kad kieme palikti du asmenys.
Laikas - neaiškus
Kiek kitaip situaciją nušviečia policijos pareigūnai. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyr. specialistė Jūratė Albrektienė "Vakarų ekspresui" tvirtino, jog vakar viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija yra netiesa.
Esą sausio 4 d., apie 21.40 val., Dariaus ir Girėno gatvėje kilo gaisras. Ugniagesiai aptiko du neblaivius piliečius, kurie sandėliuke sumanė pasišildyti ir sukūrė laužą. Ugniagesiai iškvietė policininkus, kurie užfiksavo tą patį faktą. Į įvykio vietą esą buvo atvykę ir medikai, kurie apžiūrėjo benamius.
"Jie elgėsi adekvačiai, tik neturėjo kur nakvoti, tad jų asmenybės nebuvo nustatytos. Pareigūnai apie 22.20 valandą juos nuvežė į nakvynės namus. Jie nebuvo palikti kaip niekur nieko - pareigūnai išėjusiam nakvynės namų darbuotojui pasakė, kad yra du žmonės, o darbuotojas pasakė, kad juos priims", - tvirtino J. Albrektienė.
Ji nesiėmė svarstyti, kodėl nakvynės namų atstovai aiškina kitaip.
Neaiškumo į istoriją įneša ir pačių policijos pareigūnų nurodytas įvykio laikas. Nors suvestinėje įvardyta, kad benamis į ligoninę išvežtas 2.30 val. nakties, istorijos liudytojai teigia visai ką kita. Beje, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties atstovai "Vakarų ekspresui" patvirtino, kad traukulių apimtas žmogus buvo išvežtas sausio 4 d. maždaug 22.45 val. Tad gali būti, jog patys pareigūnai prie nurodyto laiko "pamiršo" pridėti vieną dvejetą.
Palieka prie durų
Nakvynės namų vadovė A. Kontrimaitė neslepia, jog benamiai į nakvynės namus ateina ne tik patys, bet kartkartėmis yra atvežami greitosios pagalbos medikų arba policijos pareigūnų. Dažniausiai taip nutinka, kai užklumpa šaltesni orai.
Specialistė tikino, kad atvejų, kai policijos pareigūnai atvežę benamius darbuotojų apie juos neįspėja, pasitaiko labai retai.
Laikino apnakvyndinimo paslauga šioje įstaigoje gali būti suteikta 52 žmonėms.
"Šiuo metu nuo 20 valandos vakaro iki 8 valandos ryto nakvoja apie 50 žmonių. Beveik visos vietos yra užpildytos", - tvirtino vadovė.
Keliolika laisvų vietų šiuo metu yra laikino apgyvendinimo patalpose Viršutinėje gatvėje ir Šilutės plente.
Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė atskleidė, jog užvakar į ligoninę teko vežti tris benamius iš įvairių miesto vietų.
"Kad ir kaip keista, šiomis dienomis pas juos važiuojame žymiai mažiau nei įprastai. Galbūt nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys žmonės rado kur prisiglausti", - svarstė pavaduotoja.
Pasak jos, pagrindinis benamių priešas esant šalčiams yra alkoholis. Prisigėrę jie negali paeiti, nukrenta, sušąla ir sužvarbsta ant grindinio. Tokiu atveju sušalimui nereikia net minusinės temperatūros.
"Jie dažnai tinkamai neapsirengę, nepavalgę, vartoję tik alkoholinių gėrimų ir jų organizmo atsargos ne kokios norint įveikti žvarbų orą. Vis dėlto nušalusius tenka vežti retai", - tikino N. Dambrauskienė.
Ji pabrėžė, jog visiems be išimties siūloma važiuoti į ligoninę, tačiau neretai pasitaiko, kad benamiai tokios pagalbos atsisako arba net supyksta, kad žmonės jiems iškvietė medikus. Tokiu atveju šie žmonės perduodami policininkų globai.
Rašyti komentarą