Policija pradeda reidus internete - jus stebi „Cyberpatrulis"

Policija pradeda reidus internete - jus stebi „Cyberpatrulis"

Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje kylant diskusijoms dėl Stambulo konvencijos ir vienalytės partnerystės, žeminimų ir patyčių neišvengė net katalikišką žodį skleidžiantys kunigai. Policija įspėja - nuo šiol socialiniuose tinkluose jus visą parą stebi „cyberpatrulis".

Policija skelbia, kad elektroninę erdvę artimiausiu metu turėtų pradėti stebėti virtualus policijos patrulis - „cyberpatrulis". Jo pastebėti neapykantą skatinančių ir kitų panašių komentarų autoriai bus įspėjami.

„Vykdome socialinės erdvės stebėseną. Matome tuos procesus, žinutes, informacijos skleidimą, kvietimus rinktis protestuoti. Pristačiau naują idėją, kuri netrukus turėtų pradėti veikti.

Tai yra „cyberpatrulis", savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie, mūsų nuomone, netinkamo komentaro ar netinkamos žinutės: tai įspėjanti ikona su tam tikru policijos komentaru.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas - kovoti prieš populiarėjančius Lietuvoje neapykantos nusikaltimus", - pristatydamas naujovę sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Už neapykantos kurstymą Lietuvos įstatymai numato atsakomybę nuo baudos iki trejų metų laisvės atėmimo.

R.Požėlos teigimu, šiuo metu atrenkami pareigūnai, nuolat stebėsiantys elektroninę erdvę: „Šiuo metu atrenkamas tam tikras kiekis pareigūnų, kurie 24 valandas per parą stebės elektroninę erdvę, o užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos - šalia pasimatys tiek konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai, kuriuos reikia nutraukti", - teigė generalinis komisaras.

„Tikslas yra kovoti prieš neapykantos, rasinius, seksualinius nusikaltimus", - sakė jis ir pridūrė, kad ši priemonė bus efektyvi ir „visais kitais klausimais".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder