Šių metų sausio 23 d. į uostamiesčio pareigūnus kreipėsi 1991 m. gimęs vyras, kuris pareigūnams nurodė, jog apie 20:00 val. Darželio g., Klaipėdoje, neva buvęs sustabdytas dviejų 25-30 m. asmenų, kurie paprašė cigaretės, o vėliau įrėmę į šoną peilį, atėmė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung“. Tyrimą atliekantys pareigūnai netrukus nustatė, jog 1991 m. gimęs, pats praeityje du kartus už plėšimus teistas vyras, dar 2017 m. sausio 21 d., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Dituvos k., Klaipėdos rajone, pametė savo mobiliojo ryšio telefoną, kurį buvo įgijęs išsimokėtinai iš vienos mobiliojo ryšio bendrovės. Kadangi minėtas telefonas buvo draustas, vyras, siekdamas gauti 229 eurų draudiminę išmoką, kreipėsi į policijos pareigūnus melagingai pranešdamas apie nebūtą nusikaltimą.
1991 m. gimusiam vyrui pareikštas įtarimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsinimą sukčiauti, jam paskirta kardomoji priemonė – periodiškas registravimasis policijos įstaigoje.
Tai jau ne pirmas kartas, kuomet Klaipėdos mieste asmenys melagingai kreipiasi į pareigūnus pranešdami apie neva įvykusius plėšimus ir pagrobtą turtą. Policija informuoja, jog esama daug būdų nustatyti tikrąsias įvykio aplinkybes, ir visais atvejai asmenys melagingai pranešę apie nebūtus nusikaltimus nedelsiant traukiami baudžiamojon atsakomybėn.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Rašyti komentarą