Sezoniniai gaisrai: dega kombainai, šiaudai ir ražienos
Sezoniniai gaisrai: dega kombainai, šiaudai ir ražienos

Įsibėgėjant javapjūtei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) sulaukia vis daugiau pranešimų apie laukuose degančius šiaudus ir ražienas bei užsiliepsnojusius kombainus.

Vien per praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai užgesino du kombainus bei 11 gaisrų atvirose teritorijose, iš jų 2 kartus vyko gesinti deginamų ražienų. Šiemet ugnis jau suniokojo 20 žemės ūkio technikos priemonių, vien per rugpjūtį - net septynias. Vengdami papildomų išlaidų presuojant, smulkinant šiaudus, nesąžiningi gyventojai pasirenka gamtai ir jų pačių sveikatai bei gyvybei pavojingą šiaudų ar ražienų deginimą.

PAGD primena, kad Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės draudžia deginti nenupjautą žolę, nendres, javus, ražienas ir kitus pasėlius. Šiukšles, augalinės kilmės atliekas leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Palikti be priežiūros deginamas šiukšles, augalinės kilmės atliekas ir besikūrenančius laužus draudžiama.

Administracines baudas už minėtuosius pažeidimus skiria ne tik Aplinkos apsaugos, bet ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai. Už ražienų, šiaudų, sausos žolės ar kitų atliekų deginimą, nesilaikant anksčiau minėtų reikalavimų, valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai turi teisę skirti baudą: piliečiams - nuo 25 iki 1000 litų, pareigūnams - nuo 100 iki 1200 litų.

Jeigu žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, pastebėję savo žemėje degančias ražienas, nesugrėbtus į krūvas šiaudus bei panašiai, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, t. y., negesina ugnies, tyčia nepraneša ugniagesiams apie padegimus jų laukuose ir pan., jie gali būti nubausti 100-600 litų baudomis.

Sidebar placeholder