Jie neabejoja, kad po skendimo komą patyręs ir tik medikų ligoninėje atgaivintas jaunas vyras sugebėjo naktį trumpam iš jos pasišalinti ir pasikėsino apvogti Palangoje stovintį namą.
Laisvės neišvydo
Palangos miesto apylinkės teismas atmetė 37 metų T. Serapino prašymą ir paliko galioti ankstesnį Temidės sprendimą skirti jam griežčiausią kardomąją priemonę.
T. Serapinas į dangų pro grotuotą langą žvelgia jau beveik pusę metų.
Praėjusių metų lapkričio 15 d. jis suimtas įtarus, kad dalyvaudamas organizuotoje grupėje pasikėsino pagrobti didelės vertės svetimą turtą. Už šį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.
T. Serapino bėdos prasidėjo, kai gerai teisėsaugininkams žinomas jo septyneriais metais jaunesnis pusbrolis Artūras Stonkus, kartu su bendru, praėjusių metų birželio 17 d. naktį nusprendė Palangoje apvogti Kapsų gatvėje stovintį namą. Tačiau šio nusikaltimo vagišiai nebaigė, nes buvo pastebėti nuo triukšmo prabudusio namo šeimininko ir turėjo sprukti.
Nukentėjęs palangiškis pasigedo papuošalų, mašinos raktelių bei kitų vertingų daiktų. Padarytą žalą jis įvertino 21 400 litų.
Dėl šio nusikaltimo ikiteisminį tyrimą pradėjusiems pajūrio policininkams kilo įtarimas, kad jį kartu su ne kartą teistu pusbroliu galėjo įvykdyti T. Serapinas.
Atpažino?
Pastaruoju metu Kanadoje su drauge gyvenantis ir šioje šalyje visam laikui planuojantis įsikurti palangiškis, kaip tik tuo metu buvo kuriam laikui grįžęs į Lietuvą. T. Serapinas buvo sulaikytas ir iš karto suimtas.
Pasak jį ginančio žinomo uostamiesčio advokato Mindaugo Kepenio, tiek T. Serapino kaltė, tiek prokurorų prašymas skirti jam griežčiausią kardomąją priemonę, iš esmės grindžiami vien tik parodymo atpažinti protokolu. Jame užfiksuota, kad nuo vagių nukentėjęs palangiškis atpažino T. Serapiną, kaip asmenį dalyvavusį nusikaltime.
"Tačiau atpažinimas, kaip procesinis veiksmas, atliktas šiurkščiai pažeidžiant Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas. Atpažinimas iš pradžių atliktas iš fotonuotraukų ir tik po to gyvai", - stebėjosi M. Kepenis.
Palaužė beviltiškumas
T. Serapinas visais įmanomais būdais bandė įrodyti, kad su šiuo nusikaltimu neturi nieko bendro. Tačiau visi jo argumentai atsimušdavo į kietą teisėsaugos sieną.
Nepadėjo net ir pačio A. Stonkaus liudijimas, kad jo bendrininku buvo ne niekuo dėtas pusbrolis, o visai kitas asmuo.
Įdomiausia tai, kad pastarasis, nors jam ir pareikšti įtarimai, teismo laukia nesuimtas.
Netekęs vilties ir norėdamas kuo greičiau atsidurti laisvėje, T. Serapinas palūžo ir galiausiai prisipažino kaltas dėl jam inkriminuojamo nusikaltimo.
Apsispręsti jam esą labai padėjo prokuroro pažadas, jog palaikydamas valstybinį kaltinimą jis nereikalaus teismo skirti palangiškiui realią laisvės atėmimo bausmę.
Tad per šių metų vasario viduryje surengtą papildomą apklausą T. Serapinas davė parodymus pagal jam pareikštus įtarimus. Tačiau tyrėjai bandant užduoti detalesnius klausimus bei norint parodymus patikrinti nusikaltimo vietoje, jis negalėjo nurodyti kokį namą pasikėsino apvogti, nes paprasčiausiai to nežinojo. Dėl to apklausą teko nutraukti.
Yla išlindo iš maišo
Tik minėtos apklausos metu T. Serapinas sužinojo, kad nusikaltimo vietoje rastas jo laikrodis. Šis faktas tapo siūlo galu, nuo kurio ir pradėta narplioti ši paini istorija.
Vyras prisiminė, kad laikrodį nuo rankos, nenorėdamas, jog šis dingtų, jam nusegė tas pats pusbrolis A. Stonkus, kai jis skendo Šventosios upėje ir buvo iš jos ištrauktas netekęs sąmonės.
Medikai patvirtino, kad praėjusių metų birželio 15 d., apie 19.48 val., T. Serapinas po skendimo buvo hospitalizuotas į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyrių. Kitą dieną, apie 12.10 val., jis perkeltas į Diagnostikos skyrių, kuriame gydytas iki birželio 17 d., 10 val.
"Vadovaujantis prokurorų logika, komą po skendimo patyręs, reanimuotas ir dar nespėjęs atsigauti T. Serapinas birželio 17 dienos naktį slapčia pasišalino iš uostamiesčio ligoninės, nuvyko į Palangą ir po nepavykusio nusikaltimo, grįžo atgal į ligoninę. Ir tai jis padarė nepastebėtas nei ligoninės personalo, nei palatoje buvusių kitų ligonių. Ir su rankoje įstatytu kateteriu, kuris išimtas tik prieš jį paleidžiant iš ligoninės. Naktimis minėto Diagnostikos skyriaus durys yra rakinamos, o T. Serapinas gydytas ketvirtajame ligoninės aukšte esančioje palatoje", - stebėjosi teisėsaugininkų įtarimais, jo ginamąjį pavertusiais ypatingų galių turinčiu asmeniu, M. Kepenis.
Tačiau pareigūnams šie faktai atrodo neturintys jokios reikšmės. Kaip ir tai, jog ant minėto laikrodžio ekspertams pavyko rasti tik A. Stonkaus DNR.
Jie mano, jog T. Serapinas galėjo dalyvauti minėtame nusikaltime, nes jo metu nebuvo gydomas ligoninės Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriuje.
"Pats T. Serapinas neprisiminė, kada tiksliai gulėjo ligoninėje. Bet tai puikiai žinojo ikiteisminį tyrimą atliekantys asmenys. Jie iš karto po nusikaltimo apklausė kartu su juo vienoje ligoninės palatoje gulėjusį vyrą. Tačiau kažkodėl pusmetį apie tai tylėjo", - traukė pečiais M. Kepenis.
T. Serapino advokatas ne kartą bandė pasiekti, kad jo ginamajam iškelta baudžiamoji byla būtų nutraukta arba jis bent iki teismo būtų paleistas į laisvę, bet visus prašymus ir skundus atmetė tiek prokuroras, tiek jo vadovas, tiek ikiteisminio tyrimo teisėjas, tiek patys teismai.
Beje, gerai pajūrio teisėsaugininkams pažįstamas ir su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis siejamas A. Stonkus savo pusbroliui bėdų pridaro jau ne pirmą kartą. Anksčiau jo pavėžintas, kaip paaiškėjo vėliau vogtu automobiliu, T. Serapinas buvo įtartas šiuo nusikaltimu ir net kelias paras praleido areštinėje.
"Teismas išsiaiškins"
Vytautas AGINTAS, Klaipėdos miesto apylinkės prokuroras
Ši baudžiamoji byla jau perduotas nagrinėti Palangos miesto apylinkės teismui. Teismas viską išsiaiškins. Įvertins byloje surinktą medžiagą ir įrodymus, apklaus liudytojus, nukentėjusįjį bei kaltinamąjį ir paskelbs nuosprendį.
Su gulėjimu ligoninėje siejamą jo nekaltumo versiją galima laikyti paprasčiausiu išsisukinėjimu. Ir advokatas sako netiesą, jog jis anksčiau neteistas. Kiek pamenu, teismas jį jau buvo nubaudęs areštu už pasikėsinimą įgyti vogtą didelės vertės svetimą turtą.
Rašyti komentarą