Sulaikyti kvaišalus platinę pusbroliai (video)

Sulaikyti kvaišalus platinę pusbroliai (video)

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie Klaipėdos mieste platino narkotines (psichotropines) medžiagas.

Pareigūnai įtaria, kad narkotinių (psichotropinių) medžiagų platintojų veiklą organizavo ir kontroliavo 2003 metais Švedijoje už psichotropinių medžiagų kontrabandą 10 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas klaipėdietis Mindaugas B. (gim. 1979 m.) bei jo giminaitis Stanislovas J. (gim. 1988 m.).

Atlikęs beveik 2 metų laisvės atėmimo bausmę Švedijoje, 2005 metais Mindaugas buvo perduotas Lietuvos Respublikai ir 2010 metais lygtinai paleistas iš pataisos namų, neatlikus beveik 3 metų laisvės atėmimo bausmės.

Tyrimo metu iš viso nustatyti 4 narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu įtariami asmenys.

Dar trims teks atsakyti už kvaišalų vartojimą.

Nustatyta, kad šios grupuotės nariai platino kanapes ir jų dalis bei psichotropinę medžiagą – metamfetaminą.

Kratų metu policijos pareigūnai aptiko ir suklastotus leidimus į vienos uostamiesčio bendrovės sporto salę.

Sulaikytieji įtariami padarę 16 nusikalstamų veikų.

LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį ir jam įsiteisėjus, Mindaugas B. privalės atlikti ir neatliktos bausmės, paskirtos jam pagal ankstesnį nuosprendį, dalį.

Šiuo metu suimtas šios nusikalstamos veikos organizatoriaus giminaitis Stanislovas J. 2010 metais jau buvo pripažintas kaltu platinęs narkotines medžiagas.

Tąkart už kanapių ir jų dalių bei kanapių dervos platinimą Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskyrė kaltininkui su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę – 13 000 litų baudą.

Sidebar placeholder