Teisiamųjų suolan sės kvaišalų platintojai

Teisiamųjų suolan sės kvaišalų platintojai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė keturis ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių medžiagų platinimo.

Ikiteisminių tyrimų metu sulaikyta 15 su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta susijusių asmenų.

Kaltinimai platinus narkotikus pareikšti trims palangiškiams, trims uostamiesčio bei vienam Skuodo miesto gyventojui. Dar vienas asmuo kaltinamas padėjęs įsigyti narkotinių medžiagų.

Be to, septyni įtariamieji sulaikyti po to, kai įsigijo narkotinių medžiagų vartojimui. Tarp pirkėjų buvo ir su organizuotu nusikalstamumu siejamas asmuo.

Dar dviejų pirkėjų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai išskirti į atskiras bylas.

Keturi Palangos ir Skuodo gyventojai su įkalčiais sulaikyti dar 2012 m. vasarą Palangos mieste, tiriant ir užkardant neteisėtą narkotinių (psichotropinių) medžiagų apyvartą vasaros sezono metu.

Pas sulaikytuosius aptikta kanapių ir jų dalių. Jie kaltinami padarę penkias nusikalstamas veikas.

Kiti keturi įtariamieji sulaikyti per kelias dienas trukusią uostamiesčio teisėsaugininkų operaciją.

2012 m. lapkričio viduryje prie vienos gydymo įstaigos policijos pareigūnai sulaikė du klaipėdiečius. Vieno jų automobilyje rasta daugiau nei 5 g kanapių.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad narkotinę medžiagą sulaikytiesiems pardavė niekur nedirbantis ir anksčiau neteistas Klaipėdos miesto gyventojas. Jis sulaikytas po trijų dienų važiuodamas dar vieno savo „kliento“ automobilyje.

Transporto priemonės apžiūros metu policijos pareigūnai aptiko beveik 70 g kanapių ir jų dalių. Tokių pat kvaišalų rasta ir pas kanapių pardavėją, ir pas jų pirkėją.

Dar vienas narkotikų pardavėjas sulaikytas 2012 m. pabaigoje. Jam pareikšti kaltinimai dėl trijų nusikaltimų.

Pareigūnai nustatė, kad šis įtariamasis tris kartus pardavė pirkėjais apsimetusiems asmenims daugiau nei 10 g kanapių ir jų dalių.

Tyrėjai baigė ikiteisminį tyrimą ir dėl dar vieno kanapių platintojo. Jam inkriminuojamos trys nusikalstamos veikos.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įtariamasis pardavė daugiau nei 15 g kvaišalų.

Dviems narkotikus iš šio asmens įsigijusiems klaipėdiečiams teks atsakyti už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, padėjimą įsigyti kanapes ir jų dalis bei neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu.

Apribotos kvaišalų platinimu kaltinamo asmens nuosavybės teisės į 1 900 Lt.

Baudžiamosios bylos perduotos prokurorams kaltinamiesiems aktams surašyti.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder