Iškviesti liudyti policijos pareigūnai turėjo tarti svarų žodį dėl šios situacijos. Tai vis dėlto „įpūtė“ Artūras Šarkauskis 3,89 promilės ar sunkų girtumo laipsnį vairuotojui nustatęs matuoklis visus apgavo?
Skaitytojams priminsime, kad praėjusių metų gruodžio 14-osios naktį A. Šarkauskis, vairuojantis savo BMW, buvo sustabdytas Plungėje, Stoties gatvėje, patruliuojančio policijos ekipažo. Pareigūnai patikrino vairuotojo blaivumą. A. Šarkauskis labai nustebo pamatęs skaičius alkoholio matuoklyje – 3,89 promilės! Tai prilygsta sunkiam girtumui. „Prašiau dar kartą leisti pūsti, tačiau esą to daryti negalima, nes fiksuojami tik pirmieji rodmenys“, – vėliau aiškino vaikinas. Pasak A. Šarkauskio, jis nieko svaiginančio tą vakarą nebuvo vartojęs, todėl su alkoholio matuoklio parodytomis promilėmis nesutiko. Su pareigūnais turėjo vykti į komisariatą, kur buvo užpildytas protokolas, kiek vėliau, siekdamas pagrįsti savo žodžius pačiais tiksliausiais įrodymais – kraujo tyrimu, lydimas policininkų nuvažiavo į Plungės ligoninės priėmimo skyrių. Prieš paimant kraujo tyrimui, A. Šarkauskis dar porą kartų papūtė į alkoholio matuoklį, ir šis abu kartus užfiksavo 0,00. Tačiau vylęsis, kad kraujo tyrimas išsklaidys visas abejones, plungiškis, vėliau ieškodamas teisybės teisme, remtis medicininiu išrašu negalėjo. Pasirodo, jame klaidingai buvo nurodyta vairuotojo pavardė. „Atitinka ir vardas, ir gimimo metai, bet pavardė ne ta. Vietoje Šarkauskio tapau Šalkauskiu“, – dėstė vaikinas. Tačiau plungiškis nenuleido rankų. Vasario 3 dieną įvyko antrasis šios administracinio teisės pažeidimo bylos posėdis.
A. Šarkauskis atsakomybėn buvo traukiamas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 straipsnio 4 dalį – transporto priemonės vairavimas esant sunkiam girtumui. Plungiškis ir šį kartą laikėsi savo – vairavo alkoholio nevartojęs. „Kai pasitikrinau, buvau šokiruotas. Kategoriškai su tuo nesutinku“, – teisme sakė jis ir pridūrė, kad daugiau nei prieš parą prieš minėtąjį įvykį buvo gėręs alaus, bet tikrai ne tokį kiekį, kad po 28 valandų sėdus prie vairo būtų galima „įpūsti“ nors kelias promiles, o ką jau kalbėti apie sunkų girtumo laipsnį. „Aparatūra parodė klaidingus duomenis“, – teisėją Aldoną Burbienę tikino A. Šarkauskis.
Vairuotojo žodžiams neprieštaravo ir vienas į teismą liudyti atėjęs tą gruodžio 14-ąją A. Šarkauskį sustabdžiusių pareigūnų. Egidijus Grikštas sakė, kad tuo metu jie vykdė prevencinę priemonę vairuotojų blaivumui tikrinti, todėl A. Šarkauskio vairuojamą automobilį stabdė ne todėl, kad šis sukėlęs įtarimų. Kai vairuotojas „įpūtė“ 3,89 promilės, nustebo ir patys policininkai. „Vizualiai jis tikrai neatrodė girtas, bent jau iki tokio lygio, kad „įpūstų“ 3,89 promilės, nebuvo net jokio kvapo, netgi paprašiau papūsti man į veidą“, – prisiminė E. Grikštas. Liudytojo teigimu, suabejoję matuoklio rodmenimis, pareigūnai, siekdami išvengti jiems galbūt kilsiančių problemų dėl pernelyg didelių alkoholio matuoklio „prieštaravimų“, antrą kartą vairuotojui pūsti nedavė. Teisme policininkas patvirtino ir tai, kad ligoninės priėmimo skyriuje A. Šarkauskiui buvo nustatyta 0 promilių.
E. Grikštas sakė policijoje dirbąs aštuoniolika metų, penkerius iš jų – kelių policijoje, tačiau toks atvejis jam pasitaikė pirmą kartą. „Nesuprantu, kaip tai galėjo nutikti, gal koks gedimas. Po įvykio tą vakarą alkoholio tikrintuvo nebenaudojome“, – aiškino pareigūnas.
Teisėja A. Burbienė informavo, jog byloje yra duomenų apie tai, kad A. Šarkauskis į Plungės ligoninę kreipėsi dėl kraujo tyrimo išvadų netikslumų. Teismą tenkino iš ligoninės gautas atsakymas dėl padarytos klaidos rašant vairuotojo pavardę, tuo labiau kad tyrimo išraše nurodytas asmens kodas atitinka A. Šarkauskio. Teismo medicinos tarnybos specialisto išvadoje dėl kraujo tyrimo rezultatų skelbiama – etilo alkoholio nerasta. Remdamasis šiais įrodymais ir liudytojo pasakojimu, teismas nusprendė, kad jaunuolis tą vakarą vairavo blaivus ir sunkiu girtumu buvo apkaltintas nepagrįstai.
Po teismo A. Šarkauskis džiaugėsi, kad pavyko įrodyti savo tiesą. Tačiau neslėpė ir apmaudo. „Prikabintas“ girtumas kainavo nemažai nervų, patirta nepatogumų darbe (išduotas laikinas vairuotojo pažymėjimas Norvegijoje, kur uždarbiauja Artūras, negalioja), o kur dar papildomos išlaidos darantis kraujo tyrimą, lėktuvo bilietai, vėliau – prasidėjęs teismas. Dėl to plungiškis dar pasvarstys, ar neverta siekti žalos atlyginimo.
Kelių policijos poskyrio viršininko Algirdo Puidoko komentaras:
„Plungės rajono apylinkės teismo nutarimo aš dar nesu gavęs ir nežinau, koks priimtas sprendimas ir kas jame motyvuota. Jeigu jau teismas išteisino, tai šis nutarimas įsigalioja po 20 dienų. Per 20 dienų gali būti skundžiamas apygardos teismui. Gavus nutarimą ir išanalizavus jį, bus sprendžiamas klausimas dėl tolesnių veiksmų. Alkoholio matuoklio metrologinė patikra buvo atlikta ir yra galiojanti iki 2014 m. gegužės 24 d.“
Rašyti komentarą