Rugpjūčio 2-ąją Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai sulaikė „Čili Holdings“ vadovą ir jo vadovaujamos bendrovės finansininką už tai, kad jie neva siūlė bankroto administratoriui 30 tūkst. Lt kyšį ir per kelis kartus šiuos pinigus perdavė už pastarojo neteisėtą veikimą sulaikytųjų asmenų bendrovių naudai.
Pareigūnai neskelbė bankrutuojančios bendrovės pavadinimo.
Po paros T.Karosas paleistas už 50 tūkst. Lt užstatą. Verslininkas iš šio įvykio padarė dramą – vos išėjęs iš areštinės pradėjo žurnalistams skųstis baisiomis areštinės sąlygomis: baisu, nešvaru, neremontuota, geriamas vanduo – tik iš čiaupo.
T.Karosas gynėsi, kad yra nekaltas. Neva nusikaltimą įvykdė ir 30 tūkst. Lt iš kažkur gavo bei bankroto administratoriui davė jo įmonės darbuotojas. Apie tai patyręs verslo ryklys neva nieko nežinojo.
Netrukus T.Karosas perėjo į puolimą. Duodamas interviu „Verslo žinioms“, jis pareiškė, kad jo sulaikymas buvo provokacija, suklaidinusi STT pareigūnus. Įvardyti galimus šio įvykio kaltininkus verslininkas ketino „pasibaigus visai šitai nesąmonei“ ir perspėjo, kad „Lietuvoje jau veikia legalus organizuotas nusikalstamas įmonių bankroto administravimo „verslas“.
Tačiau atsakyti į savaitraščio „15min“ klausimus T.Karosas kelias dienas nerado laiko, nors per savo koordinatorę Eveliną Gliosaitę vis žadėjo tai padaryti. Pastaroji kartojo, kad vadovas – susirinkime arba išvykęs. Toks užsiėmęs, kad pokalbiui neturi net penkių minučių.
Tas pats T.Karosas prieš ketverius metus buvo viešai pareiškęs, kad už kyšininkavimą įkliūna tie, kurie duoda per mažai: „Korupcija išaugo, įgavo mastą – tarybiniais ir postsovietiniais laikais už tradicinį butelį arba kitokį kyšelį išmeta už durų arba priduoda kaip kyšininką. Visi matote, kas darosi ir koks mastas. Baisu.“
T.Karosas prieš 48 metus gimė Vilniuje. Mirus tėvui jį su broliu augino mama gydytoja. Vyras baigė Teisės fakultetą ir po studijų Vilniaus prokuratūroje įsidarbino tardytoju. Jo kompetencija buvo sunkūs nusikaltimai: nužudymai, išžaginimai, policininkų padaryti nusikaltimai ir kyšiai.
Įsimintiniausiu darbo prokuratūroje įvykiu jis „Verslo žinioms“ 2008-aisiais yra pavadinęs banditų tramdymą ir tai traktavo kaip vyriškumo mokyklą.
„Teisme teisiami rimti to meto banditai, – pasakojo T.Karosas. – Aš palaikau valstybinį kaltinimą. Vienu metu plėšikai, atsisegę antrankius, iššoko iš to gardo ir bando bėgti iš teismo salės. Viskas vyksta žaibiškai ir kaip prasidėjo staiga, taip ir baigiasi – stoviu su kėdės atramos nuolaužomis rankose, o pagrindinis plėšikas guli išjungtas. Visi, taip pat ir aš, švelniai nustebę.“
Po daugiau nei penkerių metų T.Karosui atsibodo toks darbas, todėl nusprendė pasinerti į verslo pasaulį. Jam tuomet buvo 28-eri.
Savo pastarųjų dvidešimties metų darbą T.Karosas yra apibūdinęs kaip „naujų verslų steigimą“.
Jam teko dalyvauti steigiant maisto, ūkinių prekių parduotuves, organizuojant tų kategorijų prekių importą. Jis yra dirbęs ir saugos versle – įsteigęs UAB „Gelvora“, kurią vėliau sėkmingai pardavė žinomai saugos tarnybai „Falck Security“
1994 m. T.Karosas įkūrė didžiausią Baltijos šalyse restoranų tinklą „Čili Holdings“.
Bet ir tuo neapsiribojo: prieš vienuolika metų įsteigė bendrovę „LTk Capital“, valdančią „Čili Holdings“, el. parduotuves „Pigu.lt“, „220.lv“, „Amazingsales.com“, didmeninę kosmetikos ir parfumerijos prekybos įmonę „Kruzas Nordic Cosmetics Distribution“, SPA centrų ir masažo salonų tinklą „East Island“.
T.Karosas kartu su verslininku Dariumi Mockumi bei trečiuoju akcininku praėjusio šimtmečio pabaigoje valdė bendrovę „Minvista“. Jai priklausė „Sarma“, viešbutis ir restoranas Palangoje „Šachmatinė“, parduotuvė „Vilniaus ridikas“, „Mineraliniai vandenys“, „Trojina“ ir t. t.
Anot T.Karoso pareiškimų, formalioji bendro turto valdymo pusė buvo patikėta D.Mockui. 2000-aisiais, atėjus laikui dalytis turtą, paaiškėjo, kad už tai atsakingas D.Mockus. T.Karosui neva atiteko tai, ko nereikėjo D.Mockui.
Turto ir akcijų dalybų karas truko aštuonis mėnesius. Visos T.Karoso „Minvistos“ akcijos – 29,5 proc. – perėjo D.Mockui. Mainais T.Karosui atiteko „Sarmos“ kontrolinis akcijų paketas, „Šachmatinė“, „Vilniaus ridikas“ ir keletas kitų nekilnojamojo turto objektų.
T.Karosas su D.Mockumi tais pačiais metais buvo įsivėlę ir į kitą skandalą – netikėtai mirė kartu su jais dirbęs verslininkas Arvydas Grigas.
2000 m. sausio 20-osios rytą A.Grigas atsikėlęs nuėjo į vonią praustis ir krito negyvas. Pareigūnai puolė tirti mįslingas jo mirties aplinkybes. Po mėnesio buvo gautos ekspertų išvados: A.Grigas mirė dėl apsinuodijimo etilenglikoliu. Tai – pagrindinė automobilių aušinimo skysčio dalis. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl įtariamo apnuodijimo. Minėti verslininkai buvo apklausti.
Galiausiai buvo nuspręsta ekshumuoti A.Grigo palaikus ir nunuodijimo versija buvo paneigta. Išvada: verslininkas mirė sava mirtimi. Tačiau tuo patikėjo ne visi.
Viena didžiausių pasaulio komunikacijos bendrovių „Weber Shandwick“ ištyrė, kad beveik du trečdalius įmonės rinkos vertės lemia vadovo reputacija ir net pusė bendros įmonės reputacijos priklauso nuo vadovo reputacijos. Gera reputacija – ilgas procesas, kuriamas visą gyvenimą, tačiau lengvai sugadinamas. O T.Karosą didesni ar mažesni skandalai lydi nuolat.
Šių metų pavasarį T.Karosas papiktino kaimynus, ant Vilniaus Žirgo gatvėje esančio daugiaaukščio namo stogo savavališkai įsirengęs baseiną. Kad kaimynai nesiskųstų, verslininkas pasiūlė ant to paties stogo jiems įrengti prabangią oranžeriją. Bet skundai vis tiek nesibaigė.
Praėjusių metų pavasarį sostinės Antakalnio gatvėje verslininkas įvažiavo į sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, o sustabdytas policijos nesutiko leisti patikrinti blaivumo.
Jam buvo uždrausta pustrečių metų vairuoti, taip pat buvo paskirta 2 500 Lt bauda. Verslininkas bandė įrodyti savo nekaltumą, teigė, kad automobilį vairavo jo draugė, tačiau pastaroji neatvyko nė į vieną teismo posėdį, todėl apeliacinis T. Karoso skundas buvo atmestas.
2006-ųjų birželio naktį verslininkas buvo žiauriai sumuštas šalia jam priklausančio viešbučio ir restorano „Šachmatinė“. T.Karosas pateko į Klaipėdos miesto ligoninės reanimaciją.
T.Karosas garsus ir draugystėmis su moterimis. Verslininkas buvo sukūręs šeimą, užaugino du vaikus. Vėliau devynerius metus artimai bendravo su žinoma rinkodaros specialiste, buvusia TV laidų vedėja Jūrate Bitinaite. 2009 m. vasarą, per 30-ąjį moters gimtadienį, Niujorke verslininkas jai pasipiršo, tačiau jau 2010 m. pavasarį artimi ryšiai su J.Bitinaite nutrūko.
Po jos T.Karosas rado dvidešimčia metų jaunesnę draugę, dabartinę sužadėtinę, Indrę Kuklytę. Šių metų gegužės 3-ąją pora neteko sūnaus, gimusio vos prieš tris savaites. Vaikui buvo diagnozuota širdies yda. T.Karosas tai pavadino vienu sunkiausių išbandymų savo gyvenime.
Vos spėjusį išeiti iš areštinės T.Karosą pasiekė dar viena nemaloni žinia – rugpjūčio 7-ąją Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu buvo laikinai sustabdyta restorano „Čili kaimas“ Klaipėdos „Akropolyje“ veikla. Patikrinimo metu restorano bare lakstė tarakonai, tvyrojo nešvara
„Čili“ išplatintame pranešime buvo teigiama, kad tai pirmas toks atvejis bendrovės istorijoje. Praėjusį trečiadienį restorano veikla buvo atnaujinta.
Rugpjūčio 8 d., trečiadienį, T.Karosas suspendavo savo veiklą visose įmonėse, kuriose jis ėjo pareigas ar buvo jų valdybose, tarp jų – ir „Čili Holdings“.
„Bet kokie teiginiai ir interpretacijos, kuriose teigiama, jog minimuose įvykiuose veikiau kaip „Čili Holdings“ valdybos pirmininkas, yra neteisingi ir neatitinka tikrovės, – išplatintame pranešime teigė T.Karosas. – Kaip pilietis ir mokesčių mokėtojas, turiu teisę žinoti – ar tai buvo nesusipratimas, ar kažkieno sąmoninga veikla ir suplanuota provokacija. Noriu patikinti, jog dėsim visas pastangas tam, kad kuo greičiau būtų išaiškinta tiesa.“
Rašyti komentarą