Naujas TV kultūros laidų ciklas „Saulė sodą sodino...“

Naujas TV kultūros laidų ciklas „Saulė sodą sodino...“

Saulė sodą sodino... Kas jame auga, žydi ir vaisius nokina, kokie paukščiai čiulba, kokie vėjai pučia? Ir kur jis yra? Vaizduotėje išnyra baltų mitų, sakmių, giesmių personažai, mums nesuprantamu būdu kuriantys ir gyvybę, ir visa tai, kas realiame pasaulyje gražu, kas džiugina dvasią ir atsiranda kiekvieno mūsų kasdieniniame gyvenime iš Saulės sodo sodinto... Daugybė garbių pasaulio mąstytojų tyrinėjo ir tyrinėja, kas yra kūryba, įkvėpimas, vaizduotė, menas, grožis ir t.t., tačiau teorijų ir atsakymų tiek pat, kiek... saulės spindulių.

TV kultūros laidų cikle „Saulė sodą sodino...“, skirtame Tautodailės metams, pristatysime tautodailininkus ir jų sukurtus vaizduojamosios (skulptūros, tapybos, grafikos, t. p. karpiniai), taikomosios (tekstilės, keramikos, juvelyrikos, medžio, metalo, iš vytelių, šaknų ar šiaudų pinti) ir paprotinės dailės kūrinius, Lietuvos tautodailės raidą, atskleisime jos sąveiką su kitais tradiciniais menais – lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojamąja tautosaka, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį.

Pradėsime nuo apsilankymo Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje ir su sąjungos pirmininku tapytoju Jonu Rudzinsku kalbėsime apie šios kūrėjų bendruomenės veiklą, šiuolaikinę tautodailės sampratą, apžiūrėsime čia veikiančią parodą. Pirmoji laida bus rodoma kovo 29 d. (sekmadienį) 9 val. (kartojama 30 d. 9 val., 31 d. 17.15 val., balandžio 2 d. 11.30 val., 3 d. 14.30 val., 4 d. 12.30 val.) per Balticum TV.

Kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis (operatorius), Eglė Šilaikaitė (montuotoja), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Laurynas Bolnis (videografikas), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas).

VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Partneriai: Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, informaciniai partneriai: interneto portalas Alkas.lt, dienraštis „Vakarų ekspresas“.

VAT inf.

P. S. Pirmąsias tris naujo televizijos kultūros ciklo laidas nufilmavome, kai šalyje dar nebuvo paskelbtas karantinas. Jas jau parengėme, o pasitelkę naujausias vaizdo ir garso technologijas, tikimės tęsti susitikimus ir toliau. Saugokite save ir kitus, būkite sveiki!

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder