Apie moteriškumą, modernias idėjas ir rekordus

Apie moteriškumą, modernias idėjas ir rekordus

Dailininkė Agnė Kišonaitė ir vėl stebina kūrybiškumu. Sukūrusi meno objektą "Lūpdažis milžinas" bei spalvingą vitražą iš nagų lako buteliukų, kūrėja sako, jog idėjų jai niekad nepristinga.

Menininkė, šiuo metu reziduojanti Klaipėdos "Kultūros fabrike", praėjusią savaitę vykusiame klaipėdiečių įvaizdžio kūrėjų ir rūbų stilisčių "2ru2ra" renginyje pristatė dvi naujas savo instaliacijas: iš veidrodžio gabalėlių sukurtą "Butelį" ir vienkartinių pirštinių mozaiką, kuri vėliau bus užregistruota Lietuvos rekordų knygoje.

Butelio formos mozaiką A. Kišonaitė kūrė iš 3 skirtingų dydžių veidrodžio kvadratėlių, kurių iš viso buvo net 669. "Veidrodis - įdomi materija. Manau, iš jo būtų galima sukurti ir daugiau originalių meno kūrinių", - sakė menininkė. Įdomu tai, jog pastatytas prieš saulę "Butelis" skleidžia daugybę mažyčių spindulių ir sukuria įdomų šviesos efektą.

Antroji A. Kišonaitės instaliacija - didžiulės lūpos iš pripūstų medicininių pirštinių. Žinia, dailininkę žavi moteriškumo tema: mada, aksesuarai, simbolika. "O lūpas vaizduoti man įdomiausia. Esu jas tapiusi ne kartą", - argumentavo pasirinkimą menininkė.

Kaip kilo idėja lūpas sukomponuoti iš medicininių pirštinių? "Prieš kokius 10 metų pripūčiau vieną pirštinę ir pagalvojau, ką gi būtų galima iš šio juokingo objekto sukurti? Ir štai visai neseniai ši idėja manyje užgimė darsyk", - atskleidė savo meninės instaliacijos priešistorę A. Kišonaitė.

Kūrybinis procesas esą nebuvo jau toks paprastas. "Keliavau iš vienos parduotuvės į kitą ir supratau, kaip sudėtinga rasti reikiamą skaičių kokybiškų baltų, mėlynų ir juodų pirštinių. Vienos tinkamos pūsti, kitos plyšta. Juk tai - ne balionai!" - pasakojo dailininkė ir juokėsi vėliau supratusi, kokia retenybė yra juodos vienkartinės pirštinės.

Ši mozaika, kurios ilgis - 4, o aukštis - 2,5 metro, anot moters, išsiskiria savo neilgaamžiškumu. Pirštinių nebuvo galima pripūsti per anksti - kad iš jų neišsileistų oras. Tad teko iš anksto kruopščiai apgalvoti, kaip pirštines teks sutvirtinti, kaip išdėlioti ir kokį kiekį jų nupirkti. "Tai - tikra instaliacija, skirta trumpalaikiam eksponavimui ir tik vienoje vietoje", - sakė A. Kišonaitė.

UTOPIJA? Kūrinį "Butelis" menininkė lipdė iš 669 skirtingo dydžio veidrodžio kvadratėlių, o milžiniškas lūpas - iš 479 vienkartinių piršitnių. Andriaus PELAKAUSKO nuotr.

Moderniam meno kūriniui panaudojusi 479 pirštines (125 juodas, 65 mėlynas ir 289 baltas), menininkė jį planuoja užregistruoti Lietuvos rekordų knygoje. Čia milžiniškos lūpos buvo pavadintos "Didžiausia vienkartinių pirštinių mozaika".

Kokie tolesni menininkės planai? A. Kišonaitė sakė, jog naujojo "Kultūros fabriko" sezono atidarymo metu rugsėjo 11-13 d. ji rengiasi pristatyti naują šviečiančią grafinių piešinių instaliaciją buteliuose. Taip pat renginio metu bus galima pamatyti veidrodžių mozaiką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder