Čikagos lietuvių šeimos tebegyvena X lietuvių dainų šventės nuotaikomis

Čikagos lietuvių šeimos tebegyvena X lietuvių dainų šventės nuotaikomis

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, praėjusį savaitgalį vykusios jubiliejinės, dešimtosios, Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės "Padainuosim dainų dainelę" nuotaikos ir įspūdžiai dar gyvi čia gyvenančių ir koncertavusių bei viešėjusiųjų širdyse.

Tūkstančiai lietuvių, su šeimomis atvykę į šventę, turėjo progą pabendrauti su draugais, pasidžiaugti lietuviška muzika. Visi šventės renginiai buvo prieinami dvikalbėms šeimoms.

Kaip "Draugui" rašo Romualdas Kriaučiūnas, "Daina tapo mūsų laisve".

"Apie tą laisvę visiems priminė specialiai šiai šventei sukurtas penkių dalių kūrinys "Dainuojanti revoliucija”, kuriam muziką parašė Kęstutis Daugirdas, žodžius - Rugilė Kazauskaitė. "Dainuojančią revoliuciją (Lietuva, tu prisikėlei su daina!)” dirigavo pats autorius K. Daugirdas. Kūrinys susidėjo iš penkių dalių: „Tiek metų kentėta”, „Į rytojų keliame akis”, Baltijos kelias”, „Tu prisikėlei” ir „Tikėkime vienas kitu”. Tas kūrinys tapo ir liks pagrindiniu X Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventės įvykiu, išgyvenimu. Prie kūrinio įkūnijimo scenoje prisidėjo visa grupė talentingų pagalbininkų ir specialistų.

Į University of Illinois Chicago paviljoną susirinko 1 400 dainininkų. Jų pasiklausyti ir pamatyti sugužėjo apie 5 000 žiūrovų. IX Dainų šventėje Toronte 2010 m. dalyvavo 1 111 choristų iš Kanados, JAV, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos. Dabar choristų skaičius padidėjo 26 procentais.

X Dainų šventėje sulaukta 38 chorų iš JAV, 10 iš Kanados, 8 iš Lietuvos ir vieno iš Jungtinės Karalystės. Naujoviškas buvo jų pristatymas - didžiuliame ekrane, virtualiame žemėlapyje parodant vietovę, iš kur yra atvykęs choras, jo vadovo ir choristų nuotrauka. Taip pat naujoviška buvo tai, kad šventė apsiėjo be programos vedėjo, per garsiakalbį aptariančio šventės eigą. Visa, kas vyko, buvo įdomiau ir aiškiau pristatoma tame didžiuliame ekrane.

Pirmoje Dainų šventės programos dalyje girdėjome 21 dainą. Jos buvo sugrupuotos į keletą skirtingos tematikos kategorijų: „Lietuviškos dainos keliu”, „Mano senelis sakydavo”, "Pamario dainos", „Kaip gali būti stovykla be dainų?!"

Antroje programos dalyje lyg ir dominavo karžygiškos dainos, įskaitant „Guli žalnierėlis lauke sukapotas”, „Partizano mirtis”, „Balnokit broliai žirgus”, „Kur tėvynė, kur motulė” ir kt.

Šventė baigta su Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė”.

Keturias valandas vykusioje šventėje dainų ir įvairovės būtų užtekę ir dviem dainų šventėms", - be kita ko, "Drauge" rašo R.Kriaučiūnas, pasidžiaugęs, kad šventėje dalyvavo ir jo anūkė Audra.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder