Kauno pilies atkūrimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektas turi būti įgyvendintas ne vėliau kaip iki 2010 metų gegužės 31 dienos. Tai numatyta sutartyje, kurią pasirašė Finansų ministerijos, Kauno miesto savivaldybės administracijos ir viešosios įstaigos Centrinė projektų valdymo agentūra atstovų pasirašytoje sutartyje.
Pirmuoju etapu Kauno pilis bus atkuriama Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšomis.
Centrinei projektų valdymo agentūrai Kauno miesto savivaldybė šį projektą pristatė 2006 metų lapkritį. Bendra projekto, kurio vadovas - savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliūkštis, vertė - apie 2,2 mln. litų. Patvirtinimą, kad parama tikrai bus, Kauno miesto savivaldybė jau yra gavusi.
Kaip teigia Kultūros paveldo skyriaus vadovo funkcijas laikinai atliekanti šio skyriaus vyriausioji specialistė Julija Zaleckienė, vykdant projektą numatoma pilį pritaikyti turizmo reikmėms. Jau dabar pilyje ne pirmus metus sėkmingai veikia Kauno regiono turizmo informacijos centras.
Bus skelbiamas techninio projekto parengimo konkursas. Po jo laimėjusį projektą vertins ekspertai.
Žadama atkurti ir pritaikyti lankymui Kauno pilies pietryčių bokštą, atnaujinti dalį sienų fragmentų, įrengti istorinę ekspoziciją.
Be to, planuojama atlikti Kauno pilies bastėjos archeologinius tyrimus, įrengti pilyje vidaus ir lauko inžinerinius tinklus. Tiek tyrimai, tiek restauravimo darbai bus atliekami tik projekte numatytoje Kauno pilies dalyje.
Miesto bei jo valdžios simbolis - Kauno pilis - pastatyta XIV amžiaus viduryje. Šiuo metu tai seniausia iš Lietuvoje išlikusių mūrinių pilių.
Šių metų gegužę Kauno pilyje pastatytas skulptoriaus Algimanto Šlapiko sukurtas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio sūnui - kunigaikščiui Vaidotui skirtas biustas. Paskutiniuoju Kauno pilies gynėju vadinamas kunigaikštis Vaidotas vadovavo įgulai 1362 metais, kai kryžiuočiai keletą savaičių laikė apgulę Kauno pilį ir galop gynėjus įveikė.
Eltos inf.
Rašyti komentarą