„Šūkiu „Kurstyk mąstymą“ siekiame žadinti žiūrovų, dalyvių vaizduotę, asmeninį kūrybiškumą, trinti tradicines muziejinių radinių pažinimo ribas. Šiame projekte siekiame prieš akis matyti ne daiktus, o juos kūrusias bendruomenes, gyvus procesus. Norint juos suvokti, tenka ieškoti naujų formų. Mes siūlome savąją, netikėtą.“ - pasakoja viena iš projekto autorių, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologė dr. Raimonda Nabažaitė.
Projektą sudaro dvi vieną kitą papildančio dalys: keturių metrų aukščio krosnies instaliacija ir šokio spektaklis. Spektakliai vyks pagal tvarkaraštį, o krosnį rugsėjo 27–spalio 1 d. bus galima tyrinėti savarankiškai. Čia miestiečių lauks „kalbanti“ ir šviečianti krosnis, prikelsianti permainų ir kultūros reiškinį - Reformaciją. Instaliacija bus įjungta rugsėjo 27 d., 18.30 val. su projekto atidarymu.
Kartu su šokio teatru „PADI DAPI Fish“ ir projekto idėjos bendraautore, choreografe Agnija Šeiko sukurtame šokio spektaklyje žiūrovų laukia koklių ikonografijų herojus įgarsinę aktorių balsai ir šiuolaikinio šokio atlikėjai įprasminsiantys protestantiškos Reformacijos pradininką Martyną Liuterį bei jo idėjų šalinininkus. Reginyje atkurta XVI a. grafikos ir spaudos revoliucija padės susitikti su įtakingu Europos menininku Luku Kranachu vyresniuoju, kurio kūryba tapo įkvėpimo šaltiniu Klaipėdos krosnių gamintojams. Istorinis detektyvas atskleis koklių siužetų sąsajas su Egipto civilizacija ir palies nūdienai aktualias pabėgėlių ir jų prieglobsčio problemas. Iš šono teks stebėti 1540 m. Klaipėdos miesto gaisrą, po kurio miestiečių atnaujintose krosnyse atsiranda protestantiškos kultūros ženklai.
Pasirodymų laikas:
Rugsėjo 27 d. 18.30 ir 19.30 val.
Rugsėjo 30 d. 20.00 val.
Spalio 1 d. 12.30 val.
Instaliacijos ir spektaklių vieta: Buvusios Šv. Jono bažnyčios vieta, Turgaus g. 24.
Spektakliai ir krosnies lankymas nemokami.
Rašyti komentarą