Bibliotekoje - išskirtinės kokybės audioteka

Bibliotekoje - išskirtinės kokybės audioteka

Spalio 1-ąją Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje prasidėjo jau aštuntoji Klaipėdos knygų mugė, truksianti iki spalio 3 dienos.

Šiemet renginys jau tapo tarptautiniu. Iš užjūrio sugrįžo ir įvairiose diskusijose dalyvaus rašytojas Saulius Tomas Kondrotas, prozininkas ir vertėjas Valdas Papievis, erdvinių knygų dailininkė ir iliustratorė Elena Selena ir daugelis kitų Lietuvoje ir pasaulyje žinomų menininkų.

Renginio atidarymas prasidėjo dviejų aktorių - Solveigos Reklaitytės ir Gedimino Povilavičiaus pasirodymu apie kėdes. Vėliau sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė bei Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentė Ramutė Žandarienė.

Šiemet Klaipėdos knygų mugės tema - sugrįžimai, o pagrindiniu simboliu tapo kėdė. Pasak Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėjos Daivos Nakrošienės, kėdė yra visapusiška ir kiekvieno iš mūsų naudojama.

"Galiausiai mes juk ir skaitome dažniausiai sėdėdami ant kėdės", - pasakojo vedėja.

Vienas iš esminių šių metų renginio akcentų - audiotekos atidarymas. Išskirtinės garso kokybės patefoną "Reed" sukūrė išradėjas, radijo inžinierius, dizaineris, kultūros ir meno mylėtojas, "Reed" įmonės savininkas Vidmantas Triukas.

"Tokio kokybiško garso audioteka, kuria galės laisvai naudotis bibliotekos lankytojai, bus vienintelė Lietuvoje", - teigė D. Nakrošienė.

Taip pat buvo atidarytos atskiros erdvės, skirtos vaikams ir jaunimui, kuriose vyks įvairūs renginiai ir edukacijos. Knygų mugės metu bus ne tik aptariamos naujai išleistos knygos, bet ir rengiamos įvairios diskusijos su žinomais Lietuvos menininkais aktualiomis visuomenei temomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder