"Jūros vartai" atsivers svarbiausioms metų šventėms
"Jūros vartai" atsivers svarbiausioms metų šventėms

"Jūros vartai" neilgai trukus taps pagrindinių šios vasaros uostamiesčio renginių centru. Jau po savaitės čia bus pastatyta pagrindinė Jūros šventės scena, o rugpjūčio viduryje šurmuliuos didžiųjų burlaivių regata "The Culture 2011 Tall Ships Regatta".

Pasak "Jūros vartų" projektą vystančios bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" generalinio direktoriaus Alvydo Butkaus, pietinis Danės upės žiočių krantas yra unikali vieta prie vandens ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje, todėl ji ir tapo pagrindinių metų švenčių centru.

"Paskutinį liepos savaitgalį čia bus paskelbtas Jūros šventės atidarymas, vyks pagrindiniai koncertai su Lietuvos scenos žvaigždėmis. Pas mus startuos ir tradicinė Kuršių marių regata. Rugpjūčio 18-21 dienomis krantines papuoš didžiųjų burlaivių stiebai, kurie čia rengsis regatos "The Culture 2011 Tall Ships Regatta“ startui", - vardina A.Butkus.

"Jūros vartai" simboliškai sujungia Klaipėdos piliavietės, Kruizinių laivų terminalo ir Klaipėdos pilies uosto teritorijas. Jūros šventės metu čia bus tikrai daug pramogų.

Po metų pertraukos miestiečiai ir svečiai vėl galės apžiūrėti miestą ir apylinkes sukdamiesi apžvalgos ratu. Taip pat verslininkai iš Vokietijos atvežė ir kitų atrakcionų vaikams ir suaugusiems. Šalia įsikurs ir žuvies turgus, čia savo produkcija prekiaus pamario žvejai, vyks konkursai, koncertuos muzikantai ir atlikėjai. Nuo Danės upės krantinių  į apžvalgines ekskursijas plukdys pramoginiai laiveliai. "Jūros vartai" - tradiciškai geriausia vieta žiūrėti ir šventinius fejerverkus.

Rugpjūčio viduryje didieji burlaiviai net keturias dienas lauks klaipėdiečių ir miesto svečių. Toks renginys, kai kelios dešimtys burinių laivų lankosi uoste, pasitaiko itin retai. Kitos tokios progos per artimiausius penkerius metus tikrai nebus. Regatos "The Culture 2011 Tall Ships Regatta" metu taip pat vyks koncertai, įvairūs jūrinės tematikos renginiai. Tuo laikotarpiu skirtingomis dienomis Klaipėdos uostą aplankys ir trys kruiziniai laineriai.

"Sezono metu kruizinis laivas prie terminalo krantinės švartuojasi vidutiniškai kartą per 4-5 dienas, tačiau šiemet jau buvo viena diena, kai vienu metu atvyko net rys kruiziniai laivai", - sako A.Butkus.

Anot jo, norint pajusti, jog Lietuva yra jūrinė valstybė, o Klaipėda – mietas prie vandens, reikia būtinai aplankyti "Jūros vartus", ir net tik per šventes.

Sidebar placeholder