KKKC 15-metis: šiuolaikinio meno ritualai, herojai ir dievai

KKKC 15-metis: šiuolaikinio meno ritualai, herojai ir dievai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, šiais metais švenčiantis 15 metų sukaktį, rytoj, rugsėjo 4 d., kviečia į pagrindinį renginį, kurį sudarys trys dalys. Parodų rūmuose 18 val. bus pristatytas tarptautinis meno projektas "Būkime herojais" ("We can be heroes"), 18.45 val. - performansas "Fluqus vedybos. Kentauro gimimas", o nuo 19.30 val. Meno kieme vyks tapybos akcija-hepeningas "Laisvė".

KKKC direktorius ir projekto "Būkime herojais" iniciatorius Ignas Kazakevičius šiuolaikinio meno šventę, kurioje menininkai ir žiūrovai priversti dalyvauti su kaukėmis, lygina su archajiškomis ceremonijomis ir kosmogoniškais ritualais dievams.

"Projektas "Būkime herojais" - tai visų KKKC veiklos metų meno lauko dalyvių: užsienio šalių ir Lietuvos menininkų, kuratorių ir organizatorių, dizainerių, žurnalistų ir kritikų, meno gerbėjų, stebėtojų ir vertintojų, prisidėjusių prie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrimo ir tęsiančių KKKC evoliuciją, pokalbis apie laiką, apie šiandieną, apie menininko vaidmenį šiame laike ir visuomenėje", - sakė pašnekovas.

Didžiulėje tarptautinėje parodoje, kuri Parodų rūmuose bus eksponuojama du mėnesius, dalyvauja Lietuvos ir užsienio menininkai, meno grupės, parodų kuratoriai, dizaineriai, architektai. Žiūrovai išvys Žygimanto Augustino, Gintaro Palemono Janonio, Ričardo Rickevičiaus, Remigijaus Treigio, Anatolijaus Klemencovo, Algio Griškevičiaus, Jūratės Rekevičiūtės (in memoriam), Mario Bishofo, Li Bondo ir Mikelio Fišerio Iš Latvijos, Christiano Helwing, Jörg Paul Janka, Michaelo Joono, Stefano Lindbergo iš Vokietijos, esto Andraus Joono, meno grupės "Neznyje baby" iš Rusijos, Vygando Šimbelio aka Das Vegas (Lietuva,Švedija), Patricijos Gilytės (Lietuva, Vokietija) kūrinius.

"Kai kurie darbai tiesiog ištraukti iš archyvų ir eksponuojami po dešimties metų šiandien skamba visai kitaip, kai kuriuos, pavyzdžiui, Patricijos Gylytės kūrinį, galės keisti, perkurti žiūrovai", - intrigavo I. Kazakevičius.

Tarptautinės parodos atidarymą Parodų rūmuose pratęs Laimos Kreivytės, Ingos Galinytės ir Deniso Kolomyckio performansas "Fluqus vedybos. Kentauro gimimas", kuriame autoriai savitai perkurs ir interpretuos garsaus "Fluxus" judėjimo atstovo lietuvio Jurgio Mačiūno 1978 m. Niujorke atliktą performansą, kvestionuojantį lyčių lygybės, vyro ir moters vaidmens temas.

KKKC 15-mečiui skirtas renginys simboliškai pasibaigs Meno kieme - toje vietoje, kur ir gimė ši institucija. Nuo 19.30 val. čia vyks tapybos akcija-hepeningas "Laisvė". Menininkai Audrius Gražys, Irma Leščinskaitė, Rodionas Petrovas interpretuos Niujorko Laisvės statulos tema. Laisvės statula yra pasaulinė laisvės ikona. Ji stovi saloje. Šiandien visi mes jaučiamės kaip tos laisvės salos. Net ir būdami bendruomenėje, tarp žmonių, ieškome privačios erdvės ir laiko", - samprotavo I. Kazakevičius.

Renginiai - nemokami. Organizatoriai primena, kad lankytojai privalo dėvėti apsaugines kaukes.

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder