“Taikos Glėbys” - tai pasaulinė iniciatyva, kuria siekiama suvienyti viso pasaulio žmones Taikos misijai, atkreipti pasaulio visuomenės ir vadovų dėmesį į žmonijos egzistencijai iškilusią Pasaulinio karo grėsmę, bet ir asmeniniu bendravimo pavyzdžiu, asmenine iniciatyva įrodyti, kad pasaulio tautų, skirtingų rasių, įvairiausių kultūrų, papročių, religijų ir įsitikinimų žmonės nori, gali ir privalo sugyventi taikiai. Projektas skatina nutraukti kovą, žalingą konkurenciją, savęs aukštinimą prieš kitą – tiek tarp valstybių ar tautų, tiek tarp žmonių tarpusavyje ir pradėti kurti taikius santykius, paremtus tarpusavio supratimu ir darna, kurti taiką pasaulyje, pradedant nuo jos kūrimo kiekvienam savo viduje, atskleidžiant tai kiekvienam unikaliu saviraiškos būdu per asmeninius talentus ir gabumus.
Akcija “Taikos glėbys” inicijuojama reaguojant į pasaulinę karo grėsmę, ir globalius neigiamus įvykius pasaulyje: Ukrainoje, Paryžiuje, Sirijoje ir kitur. Nuo iniciatyvos pradžios 2015 m. pabaigoje specialiai tam sukurtoje socialinio tinklo paskyroje aktyviai formuojasi akciją palaikančių Lietuvos piliečių bendruomenė, vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai, diskusijos, keitimasis nuomonėmis, požiūriais. Procese aktyviai dalyvauja įvairiausio amžiaus, išsilavinimo, užsiėmimo sąmoningi ir pilietiški žmonės.
Akcijos “Taikos glėbys” (“Peace embrace”) kulminacija planuojama 2016 metų birželio 1 dieną, kuomet viso pasaulio žmonės kviečiami dalyvauti specialiai organizuojamuose viešuose šventiniuose renginiuose, o lygiai 17 valandą Grinvičo laiku (GMT) sustoti akimirkai, apsikabinti vienas kitą ir tą pačią akimirką ištarti žodį “Taika” savo nacionaline kalba kartu su visu pasauliu, taip kiekvienam pareiškiant savo asmeninį ketinimą ir kvietimą gyventi taikiame pasaulyje ir darnoje su kitais pasaulio žmonėmis. Akcija siekiama atkreipti pasaulio politikų dėmesį į būtinybę spręsti konfliktines situacijas ne ginklo ir karo pagalba, o supratimo ir santarvės keliu, taip kuriant ilgalaikę taiką pasaulyje.
Projekto “Taikos glėbys” iniciatorius yra kompozitorius ir prodiuseris Laimonas Žiulpa. Prie Akcijos “Taikos glėbys” organizavimo oficialiai jau yra prisijungusi organizacija “Rytojaus Lietuva”, vienijanti įvairių Lietuvos universitetų studentus, universitetų absolventus, aktyvius dėstytojus, atstovaujama organizacijos vadovo doc. dr. Mindaugo Puidoko bei Tarpautinis Taikos vėliavos komitetas prie Jungtinių Tautų pasaulinės organizacijos. 2015 metų rugsėjo 10-ą dieną Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prezidentė meksikietė dr. Alicia Rodriguez Fernandez įteikė Lietuvai Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą pirmąja pasaulyje Taikos Respublika. Dėl taikdariškos veiklos 1997 metais Dr. Alicija Rodriges tapo pirmąja moterimi Meksikoje, nominuota Nobelio Taikos premijai. Taikos vėliava buvo iškelta ant aukščiausių planetos viršūnių, Šiaurės ir Pietų ašigalių, keletą kartų pabuvojo kosminėje erdvėje ant orbitinių stočių, jai plevėsuojant vykdomos įvairios kultūrinės akcijos. Lietuvoje organizuoti Akciją “Taikos Glėbys” padės Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė dr. Auksė Narvilienė.
2016 m. Sausio pradžioje prie projekto oficialiai prisijungė Lietuvos moksleivių sąjunga. Sausio pabaigoje, laukiamas oficialus Lietuvos Studentų sąjungos prisidėjimas prie akcijos “Taikos Glėbys” organizavimo. Siekiama užmegzti bendradarbiavimą ir sulaukti paramos iš pasaulinių organizacijų (“UNESCO”, “UNICEF”, “Greenpeace”, “Save the Children” ir kitų) nacionalinių komisijų/atstovybių, taip suvienijant jėgas Akcijos sklaidai ir organizavimui tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Organizatoriai ketina kreiptis pritarimo ir globos į iškiliausias visuomenės asmenybes Lietuvoje ir pasaulyje - Nobelio Taikos premijos nominantus ir laureatus, prašant skleisti žinią apie Akciją ir savo autoritetu raginti kuo daugiau planetos gyventojų prisidėti. Jau dabar skirtingų šalių meninkai pradėjo kurti bendrus darbus, padėsiančius kūrybingai pristatyti akciją. Laukiami oficialūs patvirtinimai apie prisidėjimą prie akcijos iš amerikiečių video menininko Andrew Thomas Huang, kuriančio video klipus tokioms garsenybėms kaip Bjork, žymios britų skulptorės Briony Marshall ir daugelio kitų. Jungtis prie akcijos ir savo darbais siekti taikaus pasaulio idėjos kviečiami ir Lietuvos menininkai, iškilios visuomenės asmenybės, kūrybingi žmonės. Ypatingai svarbu, kad galimybę dalyvauti pačioje akcijoje, tiek pasirengimo procese kiekvienas žmogus priimtų įmanomai asmeniškai, ieškotų sau priimtinų būdų išreikšti savo požiūrį į taikos kūrimą, dalindamasis savo nuomone, kasdieniais taikos pavyzdžiais savo artimoje aplinkoje.
Akcijos „Taikos glėbys“ metu planuojama, kad kiekviename mieste bus surengti plataus masto renginiai - koncertai, kurių metu vaikai ir jaunimas galės pačiais įvairiausiais būdais (per dailę, muziką, šokį, medijas, “flashmob” ir pan.) išreikšti savo ateities pasaulio – tokio, kokiame norėtų gyventi – viziją. Tuo tikslu prie savivaldybių jaunimo koordinatorių kuriamos akcijos organizavimo grupės. Planuojama, kad Akcija ir šventinis renginys kiekvienoje didesnėje Lietuvos savivaldybėje (mieste) būtų organizuojamas pagal vieningą modelį arba veiksmų planą, kuriame būtų nurodytas kontaktinis asmuo, atsakingas už renginio organizavimą konkrečiame mieste, dokumentų, reikalingų pateikti vietos administracijai/ savivaldybei, sąrašas, kita informacija, kaip pradėti oficialiai organizuoti Birželio 1-osios dienos akciją konkrečiame mieste.
Kvietimas organizuoti Birželio 1-osios dienos akciją bus išplatintas į visas Lietuvos savivaldybes. Tarptautinė akcijos sklaida ir kvietimas organizuoti akcijai skirtus renginius būtų platinamas per tarptautinius partnerių tinklus ir socialinius tinklus (Facebook, Twitter ir kt.).)
Akcijos organizavimo pasauliniam koordinavimui yra kuriama interneto platforma, kurioje bus patalpintas ir nuolat pildomas visų prie akcijos prisijungusių pasaulio miestų žemėlapis. Interneto platformoje bus patalpintas lengvai atsisiunčiamas akcijos organizavimo modelis ir veiksmų planas, siūlomos veiklos, taip pat suteikta galimybė kiekvienam norinčiam talpinti akciją pristatančius savo kūrybinės raiškos darbus, skirtus toliau platinti ir skleisti socialiniuose tinkluose.
Lietuvoje veikiančioje Facebook paskyroje “Taikos Glėbys” nuo akcijos paskelbimo pradžios jau apsilankė keli tūkstančiai Lietuvos gyventojų, pareikšdami savo paramą akcijai. Taip pat sukurta Facebook paskyra anglų kalba “Peace Embrace”. Akcijai įsibėgėjant pradės veikti Facebook puslapiai ir kitomis didžiosiomis pasaulio kalbomis ir bus prašoma Facebook įkurėjo Marko Zuckerbergo globos ir pritarimo, kad užtikrinti maksimalią sklaidą Akcijos “Taikos glėbys” facebook platformoje. Organizatoriai žada kreiptis ir prašyti Jos Ekscelencijos LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės pritarimo ir palaikymo, iniciatyvos “Taikos Glėbys” iškėlimo nacionalinės svarbos klausimu, bei pagalbos kreipiantis į didžiuosius pasaulio politikus su raginimu prisidėti prie Akcijos “Taikos Glėbys”.
Nors Projektas “Taikos glėbys” orientuotas į visus pasaulio gyventojus, visgi pagrindinė jo varomoji jėga yra jaunimas. Neatsitiktinai akcija organizuojama Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, nes pirmiausia vaikams ir jaunimui reikia susikurti taikų ir saugų pasaulį, kuriame jie kurs savo ateitį. Pasaulinio karo grėsmės akivaizdoje projektas “Taikos Glėbys” kviečia visus planetos gyventojus nelikti nuošalyje, vienyti jėgas ir visiems kartu pareikšti savo ketinimą ir norą gyventi Taikoje. Siekiama atkreipti didžiųjų valstybių politikų dėmesį, akcentuojat, kad konfliktinės situacijos būtų sprendžiamos ne ginklų pagalba, ne karinės intervencijos būdu, o prie taikos derybų stalo. Ir tai savo pavyzdžiu parodys kiekvienas Birželio 1-os dienos akcijos “Taikos Glėbys” dalyvis.
Rašyti komentarą