Parodoje "Tamsioji pasakojimo pusė" eksponuojamos Kristinos Sereikaitės, Kristinos Gentvainytės, Lauros Valiukevičiūtės, Geistės Kinčinaitytės ir Jurgos Lucos fotografijos. Projektas kviečia sekti šių penkių fotografių pastangomis prisijaukinti nežinios tamsą.
Projektą rengia Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Pasak jo pirmininko Dariaus Vaičekausko, pagrindinė gija, vienijanti projekte dalyvaujančių fotomenininkų darbus, yra tamsos estetika.
"Fotografijose dominuojančios abstrakčios, iš pažiūros tylios, kiek gotiško ar net mistiško vaizdo konstrukcijos - mąslios tamsių istorijų citatos. Autorių darbuose paslaptimi alsuojantys individualūs pasakojimai, nakties istorijos - sapnų fantasmagorija, trinanti ribas tarp realybės ir fikcijos", - teigia D. Vaičekauskas.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose taip pat atidaroma paroda "Pažink svetimšalį", kurioje savo darbus, sukurtus reziduojant Klaipėdoje, Gdanske (Lenkija) bei Kaliningrade (Rusija), pristatys 18-a šiuolaikinių menininkų iš trijų projekte dalyvaujančių šalių.
Jų kūriniuose nagrinėjami geografiškai artimų, bet ne itin gerai vienas kitam pažįstamų kraštų savitumai, atskleidžiant juos per socialinius, istorinius bei kitokius reiškinius, viešnagių inspiruotus asmeninius įspūdžius ir projektą lydinčio bendrystės pajautimo.
Anot parodoje dalyvaujančios lenkų menininkės Andželikos Fojtuch, sutikus rusą ar lietuvį, jos neapleidžia įspūdis, kad su jais ji pažįstama jau seniai.
"Tiek pat dalykų mus skiria, kiek ir vienija. Kolektyvinė pasąmonė", - reziumuoja menininkė, savo performanse primenanti vieną iš populiariausių kelių kartų sovietinės vaikystės įvaizdžių - filmuką "Na, palauk!".
Panagrinėti menininkų darbus, perprasti jų įžvalgas, kurti ir įsitraukti į abipusio pažinimo procesą klaipėdiečius parodos metu kvies nemokamų edukacinių užsiėmimų programa.
Vėliau ši paroda apsilankys Gdanske ir Kaliningrade.
Rašyti komentarą