Tarptautinio projekto „Pietų Baltijos nepriklausomo teatro akademija" mokymus Klaipėdoje ves lenkų profesionalai

Tarptautinio projekto „Pietų Baltijos nepriklausomo teatro akademija" mokymus Klaipėdoje ves lenkų profesionalai

Balandžio 12–16 dienomis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vyks projekto „Pietų Baltijos nepriklausomo teatro akademija (BAIT): socialinių pokyčių link“ mokymai.

2012 m. startavusio tarptautinio projekto organizatoriai jo dalyviams – jaunimui iš Lenkijos, Švedijos bei Lietuvos – rengia įvairių disciplinų užsiėmimus. Šįkart BAIT mokymus ves lenkų meno profesionalai: režisierius Szymonas Wróblewskis, šokėja ir choreografė Katarzyna Chmielewska, projekto BAIT iniciatorė, režisierė Ewa Ignaczak ir jo koordinatorė Ida Bocian. Lietuvių režisierius Gytis Padegimas projekto dalyviams dėstys aktorinio meistriškumo paskaitas. Psichologijos žiniomis dalinsis Danielis Żyżniewskis.

Padeda pasirinkti kryptį

Pietų Baltijos Nepriklausomo Teatro Akademija (BAIT) – tai teatrinis mokomasis projektas, kurį finansuoja Europos Sąjungos Pietų Baltijos programa. Projekto tikslas – sukurti naują ir inovatyvią socialinių animatorių edukacijos metodologiją remiantis menu, kaip efektyvia socialinio vystymosi priemone, gilinti betarpišką tarptautinį bendravimą, sukurti bei šalyse partnerėse pristatyti bendrus meninius projektus.

Projekte dalyvauja daugiau kaip 40 žmonių iš skirtingų Pietų Baltijos regiono šalių – tai įvairių mokslo įstaigų studentai ar absolventai ir studijas jau baigę jauni specialistai iš Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos. Trejus metus truksiančią mokymo programą sukūrė ir įgyvendina Lenkijos Sopoto „Stage-Off de BICZ“ – nevyriausybinė organizacija, priklausanti Baltijos menininkų agentūrai.

Antruosius mokomuosius BAIT metus pradėję projekto dalyviai, dalindamiesi įspūdžiais, sakė:

„Dalyvaudamas projekte norėjau įgauti naujų įgūdžių, sužinoti apie naujus darbo metodus. Taip pat susipažinti su žmonėmis, kurie, visai kaip aš, myli teatrą ir nori savo patirtimi dalintis su kitais.“

„Nesitikėjau, jog meno srities mokymai bus tokie platūs ir kartu gilūs. Projektas padeda man pasirinkti kryptį, kuria noriu judėti toliau.“

„Bandau surasti savo vietą meno pasaulyje. Projektas man padeda pamatyti ne tik tai, kas man patinka, bet ir tai, kas geriausiai sekasi. Čia lavinu kūną ir protą bei patiriu tikrą atgaivą sielai.“

Šiuolaikinė aktorystės mokykla

Kiekvienų metų pabaigoje projekto BAIT dalyviai turi pristatyti savo metinį darbą – scenos meno projektą. Sausį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko pirmųjų mokomųjų metų premjeros. Žiūrovai išvydo improvizaciją „Pasaulis“ (rež. Ramūnas Kaubrys), Fiodoro Dostojevskio „Pupą“, (rež. Ewa Ignaczak), ištraukas iš Julijaus Slovatskio dramos „Kordijanas“ (rež. Bartoszas Zaczykiewiczas) ir pasirodymą Edgaro Alano Po poemos „Varnas“ motyvais (rež. Rūta Bunikytė). Vasario mėnesį pirmieji BAIT dalyvių scenos meno projektai buvo parodyti ir Lenkijoje.

Reguliarūs projekto BAIT dalyvių mokymai dar 2 metus vyks Lietuvoje, Lenkijoje ir Švedijoje. Per šį laikotarpį įvairių meno sričių profesionalai projekto dalyviams ves vaidybos, lėlių teatro, šiuolaikinio šokio, šokio teatro, vokalo, oratorystės meno, interpretacijos, improvizacijos, scenografijos, scenos technikos, scenarijaus kūrimo, teatro istorijos ir kt. disciplinas. Jiems taip pat bus skirtas specialus kultūros vadybos ir projektų rašymo kursas.

Projekto pabaigoje studentai patys įgyvendins panašaus pobūdžio projektus. Tapę socialiniais animatoriais, jie gebės organizuoti ir įgyvendinti socialiai paveikius ir įvairioms žmonių grupėms naudingus teatrinius užsiėmimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder