Vizijos Klaipėdai: tarp Amsterdamo, „mėlynojo proveržio“ ir vietos, kurioje nuobodu

Vizijos Klaipėdai: tarp Amsterdamo, „mėlynojo proveržio“ ir vietos, kurioje nuobodu

Asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė pradeda viešų diskusijų ciklą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“. Iki 2020 m. numatoma surengti penkis renginius, kuriuose stengsimės atliepti aktualumo nepraradusias temas, kadaise plėtotas klaipėdiečio filosofo Leonido Donskio (1962–2016).

Pirmoji diskusija kviečia visus 2020 m. rugsėjo 30 d. 18 val. į BAROTI galeriją (Aukštoji g. 1, Klaipėda). Kalbėsimės apie idėjas, kuo galėtų tapti Klaipėda, kurias bandyta pasiūlyti per kelis pastaruosius dešimtmečius ir prie kurių formulavimo iš dalies prisidėjo ir Leonidas Donskis.

Diskusijos dalyviai: istorikas Alvydas Nikžentaitis (Vilnius), sociologas Liutauras Kraniauskas (Klaipėda), politikas Simonas Gentvilas (Vilnius/Klaipėda). Diskusijos moderatorius istorikas Vasilijus Safronovas (Klaipėdos universitetas).

Diskusijos anotacija. Per kelis pastaruosius dešimtmečius ne sykį bandyta pasiūlyti idėjų, kuo yra ir kuo galėtų būti Klaipėda. Kai pirmuoju nepriklausomybės dešimtmečiu nedrąsiai verėsi Lietuvos re-europeizacijos perspektyva, gimė Eugenijaus Gentvilo rinkiminis šūkis „Išdrįskime gyventi kaip Amsterdame, kad netektų gyventi kaip Minske!“ Tuomet Klaipėda vadinta europietiškiausiu ir liberaliausiu Lietuvos miestu, tuo, kas, kaip 1997 m. rašė Leonidas Donskis, „tampa laisvos minties, intelektualinio eroso ir kūrybos prieglobsčiu“. Pretenduodama virsti Europos kultūros sostine, 2017 m. Klaipėda parengė ambicingą Kultūros strategiją, o patvirtinus Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją 2030, jos rengime dalyvavęs istorikas Alvydas Nikžentaitis konstatavo, kad tai „yra pati geriausia idėja Lietuvai“. Pastaruosius penkerius–dešimt metų vis garsiau pasigirsta ir „pesimistinis diskursas“, esą šiame mieste nėra ką veikti, iš Klaipėdos išvažiuoja pajėgiausi menininkai ir kūrėjai, o Algirdo Butkevičiaus vyriausybė 2016 m. pradžioje įtvirtino, jog Lietuvoje esama tik dviejų regionų: „sostinės regiono“ ir to, kas komentuotojų buvo įvardyta „likusia Lietuva“. Kaip gimsta pranašystės Klaipėdai? Kiek jos yra pagrįstos realiu situacijos vertinimu, o kiek tėra viso labo savos patirties sureikšminimas? Ar tikrai Klaipėdoje nebeliko perspektyvių kūrėjų, o gal iš tiesų jai lemta tapti „pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos ir sparčių sprendimų miestu“?

Renginį numatoma filmuoti ir tiesiogiai transliuoti internetu. Organizatorius, asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė, renginio dalyvių prašo laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nurodymų dėl COVID-19 pandemijos prevencijos: renginio metu devėti veido kaukes, laikytis atstumų tarp dalyvių, iš anksto užsiregistruoti į renginį: https://docs.google.com/.../1W8hl2sh3GJDznTtkDcn.../ (registracija vyks ir renginio metu).

Projektą „Laisvu stiliumi su Leonidu Donskiu“ iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder