A.Veryga apie koronaviruso suvaldymą: „Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti“
A.Veryga apie koronaviruso suvaldymą: „Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti“

Nors Lietuvoje turime griežtą karantiną, tačiau nemaža dalis bendrapiliečių į tai reaguoja atsainiai:  žmonės plūsta į parduotuves dovanų ir šiaip tiesiog praleisti laiką, planuose – trankus švenčių minėjimas gausiose kompanijose...  Lietuva jau pirmauja tarp blogiausiai su koronavirusu susitvarkančių šalių. Ar Lietuvoje kartojasi pavasarinis Italijos scenarijus? Apie tai diskutuos TV3 laidos „Karštai su tv3.lt“ svečiai: buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys.

„Kodėl neuždarėm šalies anksčiau?“, – A. Verygos klausė laidos vedėjas ir portalo tv3.lt  vyr. redaktorius Artūras Anužis.

„Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti. Priminsiu, kad po pavasarinio karantino valdžia buvo keikiama: kam uždarė, kam viską žlugdė, nieko čia nebuvo... Dabar, atsisukus atgal, atrodo logiška, kad reikėjo daryti tai, ką darėme pavasarį“, – sakė Aurelijus Veryga.

Tuo tarpu kitas laidos svečias L. Slušnys negaili aštrios kritiko A. Verygai: „Tai buvo totalinė niekšybė. Atsiprašau, ne bestuburis esate, ir, jei esate politikas, sprendimus turėtumėte priimti drąsiai. Matote situaciją, ligoninėse vietų mažėja, susirgimų daugėja, visuomenė gali ošti kiek nori, bet reikia daryti, kas reikia. Bet buvo tik kosmetiniai sprendimai priiminėjami“, – sako L. Slušnys.

Oponentui neliko skolingas ir A. Veryga. Užvirė tikrai aštri diskusija.

„Pasakymai, kad niekas nieko nesiėmė atrodo įdomiai. Buvo daugybė priemonių imtasi, tam tikras principas nustatytas. Dar daugiau, jūs ateinat ant sukurtos struktūros, ant atidirbtų tam tikrų dalykų ir pasakot, kad niekas nieko nesiėmė. Taip gali tik žmonės, kurie stovėjo šalia ir laukė, kada galės ateit ir „išgelbėt““, –  L. Slušniui atkirto A. Veryga.

Vis tik, situacijai su COVID šalyje tik prastėjant, nauja valdžia imasi naujų priemonių ir tikisi, kad jos padės.

„Pavasarį ir dabar situacijos suvokimas skiriasi iš esmės. Jau dabar beveik nėra šeimos, kur nebūtų COVID atvejo. Nebegalime to neigti. Šiandien pati žmonių bendruomenė daro spaudimą, kad skelbkite karantiną. Viliuosi, kad po paskutinių karantino sugriežtinimo priemonių atsibusime ir suprasime, kad tai yra rimta “, – sako L. Slušnys.

Buvęs sveikatos ministras, A. Veryga sako, kad sunku vertint naujas priemones, nes jos dar nespėjo įsigaliot. „Visos priemonės yra geros, jei jų bus laikomasi“, – pridūrė jis.

Kodėl vis tik dalis žmonių nesilaiko karantino sąlygų ir kiti aštrūs klausimai – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder