Kodėl televizija neanalizuoja švietimo problemų?

Kodėl televizija neanalizuoja švietimo problemų?

Lapkričio 17-oji - Tarptautinė studentų diena. Šia proga „TV publika“ klausė Vilniaus universiteto Studentų atstovybės prezidento Andriaus Uždanavičiaus, kokias studentiško gyvenimo problemas geriausiai atspindi televizija, kokių naujienų labiausiai trūksta ir apskritai kokį studentų įvaizdį visuomenėje piešia televizija.

Andrius UŽDANAVIČIUS:

Televizijai įprasta atspindėti visuomenėje vyraujančius stereotipus apie studentus, tačiau ji mažai kreipia dėmesį į tikras problemas. Ko gero, dažniausios temos - blogi bendrabučiai, studentų vakarėliai, tokie kaip krikštynos ir panašūs dalykai. Iš esmės studentai prisimenami tik įvykus kokiam nors nelaimingam atsitikimui arba kokiai nors politinei partijai norint pasikelti reitingus, tačiau tikrųjų, esminių studentų problemų televizija neanalizuoja.

Manau, būtų galima daugiau dėmesio skirti švietimo problemikai Lietuvoje, tikrai reikėtų aktyviai diskutuoti studentams opiais klausimais. Būtina plačiau aptarti studentų rotaciją, aukštojo mokslo finansavimo mechanizmus, socialinę paramą.

Mažas visos žiniasklaidos, ne tik televizijos dėmesys itin sudėtingiems klausimams yra viena iš priežasčių, kodėl studentų siūlymai kartais sunkiai skinasi kelią ir politiniu lygmeniu, kuriame studentai taip pat turi svorį. Apibendrinus viską galima pasakyti - mažiau „popso“, daugiau analitikos ir argumentų.

Kiek studentams yra svarbi televizija, sudėtinga pasakyti, nes visi studentai - individualūs žmonės. Sugrupuoti šioje srityje jų kažin ar įmanoma, kiekvienas atsirenka sau patrauklų turinį pagal savo pomėgius ir interesus. Kiekvienas pasirenka mėgstamas laidas, kiekvieną džiugina ar liūdina skirtingi dalykai, tačiau studentams televizija tikrai yra svarbi ir ji galėtų padėti pakeisti padėtį, spręsti problemas.

Televizija galėtų pritraukti prie ekranų daugiau jaunimo, jeigu rodytų daugiau analitinių laidų, pateiktų daugiau duomenų, išsamiau ir giliau aptartų aktualias problemas. Tačiau šiandien nepasverti ir neargumentuoti svaičiojimai įvairiose televizijų laidose lemia tai, kad šiek tiek labiau į dabartį įsigilinę žmonės televizijos laidas žiūrėti tiesiog atsisako.

Parengta pagal priedą „TV publika“

Sidebar placeholder