Tyrime dalyvavo 102 heteroseksualūs žmonės - po lygiai vyrų ir moterų, kurie iki tol niekada nebuvo susitikę. Juos sugrupavo poromis ir leido pasikalbėti 10-12 min., pokalbį įrašė. Vėliau dalyviai pasakojo, ar patrauklus jiems buvo partneris, o mokslininkai savo ruožtu analizavo vaizdo įrašus, kad nustatytų, kokie buvo išoriniai susidomėjimo požymiai.
Paaiškėjo, kad skirtingais pokalbio etapais žmonės skirtingai reiškia dėmesį partneriui. Per pirmąsias tris minutes teigiamą susidomėjimą išduoda komplimentai ir pritarimas tam, ką pasakė pokalbininkas, o tai, kad moteris nieko neklausia, rodo, jog vyras jos nesudomino.
Mokslininkai pastebėjo: jeigu 4-6 minutę žmogui dar įdomus jo porininkas, jis demonstruos dar daugiau dėmesio tam, ką jis sako, sutiks su juo ir dažnai rodys atvirus delnus.
7-9 minutę vyras - jeigu moteris jam patinka - nuo komplimentų pereina prie atidaus nužiūrinėjimo. Tuo tarpu moteris ima dalytis asmenine informacija.
10-12 minutėmis, t. y. eksperimentinio pokalbio pabaigoje, moterys, kurias sudomino porininkas, elgėsi laisvai, šypsojosi, toliau naudojo atvirų delnų gestus. Tuo tarpu vyrai ėmė kalbėti žemesniu, palyginti su pokalbio pradžia, balsu.
Per pokalbį vienu metu sukryžiuojamos kojos liudija, jog susidomėjimo pokalbininku nėra. Vyrai nevalingai tai pademonstruoja ir sukryžiuodami rankas pokalbiui baigiantis.
Dideliame susidomėjimo ženklų sąraše pirmoje vietoje atsidūrė šypsenos ir juokas, antroje - pritarimas pokalbininko žodžiams (linksėjimas galva, žodinis patvirtinimas), dialogo palaikymas, atvirų delnų rodymas, asmeninės informacijos atskleidimas, išraiškinga kalbos maniera, atidūs žvilgsniai, gyvas balsas, savo kūno (plaukų, veido) lietimas, pasilenkimas į priekį ir t. t.
Rašyti komentarą