Taip ruošta silkė nustebins net ir visko mačiusius namiškius: dalinasi 4 išskirtiniais ir nebrangiais receptais

Dažnas gyventojas neįsivaizduoja didžiausių metų švenčių be silkės. Įprastai ši žuvis ant šventinio stalo keliauja paruošta tradiciniais būdais – paguldyta „pataluose“ ar įmaišyta į mišraines. 

Šiemet ieškantiems originalesnių būdų kaip patiekti visiems puikiai pažįstamą silkę ir paversti ją išskirtiniu patiekalu, patarimų turi ir lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai, ir tinklaraščio „lamaistas.lt“ receptų kūrėjai.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė pastebi, kad kulinarinis silkės potencialas yra milžiniškas, tačiau ją daugelis vis dar yra įpratęs valgyti tradiciškai, į kompaniją pridedant bulves, burokėlius, svogūnus ar grybus. Toks tradicinis silkės patiekimas neretai siejamas su stipriai įsišaknijusiomis šventinio stalo tradicijomis.

„Ne veltui teigiama, kad didžiųjų švenčių metu silkė tampa tikra stalo karaliene – net likus vos porai savaičių iki Kūčių jos pirkėjai įsigyja daugiau nei 75 tonas. 

Nors mūsų klientams ši žuvis aktuali tiek šviežia, tiek sūdyta ar marinuota, šiemet stebime ryškią tendenciją, kad pirkėjai ieško naujovių ir vėlgi, tonomis į krepšelius kraunasi šių metų mūsų asortimento naujieną – skandinavišką silkę „Rožytę“. 

Tai leidžia mums daryti prielaidą, kad pirkėjai vis dažniau eksperimentuoja, išbando naujus skonius ar receptus“, – pasakoja „Maximos“ atstovė.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė pastebi, kad neretai ant vieno šventinio stalo atsiranda mažiausiai 2–3 skirtingi paruoštos silkės patiekalai. „Ši žuvis išties yra turtinga ne tik gausa naudingųjų savybių, apie kurias vis kalba dietistai, bet ir itin universali panaudojimo virtuvėje būdais

Nors vienas dažniausių valgių, nugulančių ant šventinio stalo, yra silkė „pataluose“, tačiau šiemet skatindami pirkėjus drąsiau eksperimentuoti kvietėme juos atrasti net ir neregėtus juos paruošimo būdus – tokius, kuriuos norisi pasirinkti!“ – priduria ji.

Išskirtinius ir dar neregėtus silkės paruošimo būdus kviečia išbandyti tinklaraščio „lamaistas.lt“ receptų kūrėjai. Jie dalinasi receptais, kurie padės silkę paruošti ne tik „pataluose“, bet ir „po pledu“, „ant čiužinio“ ar net „be antklodės“.

Silkė su ikrais ant sluoksniuotos tešlos „čiužinio“

Šiam silkės ir ikrų deriniui paruošti užtruksite vos 20 minučių. Reikės:

500 g bemielės sluoksniuotos tešlos (atitirpintos, naudojome „Well Done“);
150 g silkių filė (naudojome skandinavišką silkę „Rožytę“);
90 g tepamo sūrelio (naudojome „Amfora“ su pomidorais ir bazilikais);
50 g raudonųjų ikrų (naudojome „Lemberg“);
1 kiaušinio;
jūros druskos, pagal skonį (naudojome „Villa Reale“ su pipirais ir citrinomis).

Gaminimas. Bemielę tešlą šiek tiek pakočiokite – labai plonai nereikia, tik tiek, kad ši būtų šiek tiek plonesnė. Iš jos išpjaukite apskritimus – šiam veiksmui atlikti galite nedidelę stiklinę (apie 4 cm skersmens). Paruoštus sluoksniuotos tešlos gabalėlius sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos, pabadykite šakute, kad kepant per daug neišsipūstų.

Į dubenėlį įmuškite kiaušinį, išplakite ir aptepkite sluoksniuotos tešlos gabalėlius. Kepkite įkaitintoje iki 180 laipsnių orkaitėje, apie 15 minučių, iki kol gražiai apskrus. Kai iškeps, atidėkite atvėsti.

Silkę supjaustykite labai mažais kubeliais ir susmulkinkite svogūną. Į dubenį dėkite tepamą sūrį su žolelėmis, silkę, svogūną, įberkite druskos ir švelniai išmaišykite. 

Ant iškepusių sluoksniuotos tešlos kąsnelių dėkite silkę, ant jos – šiek tiek ikrų. Viską pagardinkite druska, kuri suteiks puikią citrusinę natą. Papuoškite kąsnelius mėgstamais žalumynais.

Silkė „be antklodės“ su spanguolėmis ir burokėliais

Užtruksite vos 30 minučių. Prireiks:

500 g bulvių (virtų su lupena);
300 g silkių filė (naudojome skandinavišką silkę „Rožytę“);
80 g tepamo sūrelio (naudojome „Amfora“ natūralaus skonio);
2 vnt. rausvųjų svogūnų;
50 g džiovintų spanguolių;
šlakelio balzaminio acto (naudojome „Giovanna Pavarotti Gold“);
majonezo(naudojome „Hellmann‘s“);
jūros druskos (naudojome „Villa Reale“ apelsinų ir cinamono skonio);
maltų juodųjų pipirų.

Gaminimas. Baltai mišrainei virtas atvėsusias bulves nulupkite ir supjaustykite mažais kubeliais. 1 svogūną susmulkinkite, o silkę supjaustykite vidutinio dydžio kubeliais.

Į dubenį sudėkite svogūną, bulves, silkę, kreminį sūrį, majonezą – viską pagardinkite druska, pipirais ir išmaišykite. Raudonai mišrainei svogūną susmulkinkite kubeliais, burokėlius sutarkuokite burokine tarka, viską dėkite į dubenį, berkite spanguoles, pagardinkite druska, pipirais. Taip pat įpilkite šlakelį balzaminio acto, dėkite majonezą ir dubenyje viską gerai išmaišykite.

Ant serviravimo lėkštės dėkite sluoksnį burokėlių masės, ant jos formuokite bulvių masę ir taip sluoksniuokite, kol neliks ingredientų. Paruoštą silkę dėkite į šaldytuvą bent 1 valandai, kad atsiskleistų visi skoniai.

Silkė „šilkiniuose pataluose“ su daržovėmis ir kūčiukais

Paruošti silkę „šilkiniuose pataluose“ užtruksite tik 30 minučių. Prireiks:

300 g silkių filė (naudojome skandinavišką silkę „Rožytę“);
250 g pagardo (naudojome „Šeimininkės“ lietuvišką silkių garnyrą);
1 saujos kūčiukų (naudojome mažus ir traškius);
1 saujos saulėgrąžų;
1 šlakelio balzaminio acto (naudojome „Giovanna Pavarotti Silver“).

Gaminimas. Silkę supjaustykite vieno kąsnio gabalėliais, sudėkite į dubenį. Dėkite pagardą, berkite saulėgrąžas, pilkite balzaminį actą ir viską gerai išmaišykite. Paruoštą masę sudėkite į serviravimo lėkštę, pabarstykite kūčiukais, papuoškite rozmarinais ar kitais mėgstamais žalumynais.

Silkė su grybais po sluoksniuotos tešlos „pledu“

Norintiems paruošti silkę „apklojant“ ją po „pledu“ taip pat nereikės daug laiko, nes viso labo užtruksite vos pusvalandį. Patiekalui reikės:

500 g grybų mišrainės (naudojome „Kėdainių konservų“);
400 g atitirpintos mielinės sluoksniuotos tešlos (naudojome „Well Done“);
200 g silkių filė (naudojome skandinavišką silkę „Rožytę“);
180 g tepamo sūrelio (naudojome „Amfora“ su žolelėmis);
1 kiaušinio;
jūros druskos (naudojome „Villa Reale“, skirtą žuviai).

Gaminimas. Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių temperatūros (kaitinimo režimas – viršus + apačia, be vėdinimo). Iš sluoksniuotos tešlos išpjaukite 3–4 cm skersmens apskritimus – šiam veiksmui atlikti galite naudoti nedidelę stiklinę. Tada apskritimus sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos.

Lengvai šakute išplakite kiaušinį – plakiniu patepkite apskritimų viršų, pabarstykite druska. Kepkite apskritimus  180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių, kol viskas iškils ir šiek tiek apskrus. Iškepusius apskritimus išimkite iš orkaitės, perdėkite juos į lėkštę ir palikite truputį atvėsti. Kai apskritimai atvės, aštriu peiliu perpjaukite juos per pusę.

Silkę supjaustykite kuo mažesniais kubeliais, dėkite į dubenį, sukrėskite grybų mišrainę. Kiekvieno pusapskritimio apačią aptepkite šviežiu tepamu sūriu, dėkite paruoštą silkės ir grybų įdarą, ant kurio uždėkite kitą pusapskritimį. 

Ant stalo neškite patiekalą nieko nelaukdami, nes kuo ilgiau šis valgis „stovės“, tuo labiau jis praras traškumą. Norintiems, kad patiekalas liktų traškus, iš anksto galite pasiruošti pusapskritimius ir tik vėliau juos įdaryti įdaru. Skanaus!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder