Amadėjus Modiljanio paveikslas "Apsinuoginusi gulinti moteris" parduotas už rekordinę 170,4 mln. dolerių sumą

Amadėjus Modiljanio paveikslas "Apsinuoginusi gulinti moteris" parduotas už rekordinę 170,4 mln. dolerių sumą

Italų tapytojo ir skulptoriaus Amadėjaus Modiljanio (Amedeo Modigliani) paveikslas "Apsinuoginusi gulinti moteris" (Nu Couche) "Christie's" aukcione Niujorke buvo parduotas už 170,4 mln. dolerių sumą.

Kūrinį įsigijo pirkėjas iš Kinijos. Jo vardas neviešinamas. Italų menininko darbas užėmė antrąją vietą brangiausiai parduotų paveikslų trejetuke. Už kiek įspūdingesnę sumą šiemet parduotas ispanų dailininko Pablo Pikaso (Pablo Picasso) darbas "Alžyro moterys (Versija O)" (Les Femmes d'Alger (Version "O"), nutapytas 1955 metais. Gegužę "Christie's" aukcione Niujorke kūrinys parduotas už 179,4 mln. dolerių sumą. Šiuo metu brangiausiai parduotų paveikslų sąrašo trečiąją vietą užima britų tapytojo Fransio Bekono (Francis Bacon) kūrinys "Trys Liusiano Froido studijos" (Three Studies of Lucian Freud). 2013 metais tame pačiame aukcione Niujorke paveikslas buvo įsigytas už 142,4 mln. dolerių.

"Christie's" aukciono atstovai pažymi, kad prieš tai kitas A. Modiljanio kūrinys brangiausiai buvo parduotas už 71 mln. dolerių. Paveikslas, kuriame nutapyta ant raudonos antklodės gulinti nuoga moteris, buvo eksponuojamas garsiausiuose ir didžiausiuose pasaulio muziejuose, o pastaraisiais metais buvo privačioje kolekcijoje Šveicarijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder