Europos vyrų ūgis nuo 1870 iki 1980 metų vidutiniškai padidėjo 11 cm. Svarbiausia to priežastimi mokslininkai nurodo pažangą kovojant su ligomis. Savo tyrimo rezultatus jie pristato žurnale "Oxford Economic Papers", praneša agentūra AFP.
"Svarbiausias augimo veiksnys buvo gerėjanti sveikatos sistema", - rašo tyrimo grupės vadovas Timotis Hetonas (Timothy Hatton). Tuo tarpu didesnės pajamos ar geresnis švietimas turėjo mažesnę įtaką.
Atlikdami tyrimą, mokslininkai pirmiausiai rėmėsi kariniai ir medicininiais dokumentais apie jaunus vyrus iš 15 šalių. Šiaurės Europoje staigiausia augimo kreivė užfiksuota tarp abiejų pasaulinių karų. Tuo tarpu pietinėse šalyse ir Prancūzijoje vyrai labiau ūgtelėjo po Antrojo pasaulinio karo.
1980-aisiais aukščiausi europiečiai buvo Nyderlandų vyrai. Jų vidutinis ūgis buvo 1,83 cm. Pačiame augimo skalės gale atsidūrė portugalai, kurių vidutinis ūgis - 1,73 cm. Kadangi tirtu laikotarpiu buvo mažai tikslių duomenų apie moterų ūgį, mokslininkai dėmesį sutelkė į vyrus.
Rašyti komentarą