Flirtas pagal mokslininkų rekomendacijas

Flirtas pagal mokslininkų rekomendacijas

Spaudoje galima rasti daugybę patarimų, kaip patikti priešingos lyties atstovams. Tiesa, juos dažniausiai duoda ne profesionalai, o mėgėjai, remdamiesi savo patirtimi ir supratimu. O ką šia tema kalba specialistai? Kokie veiksniai suteikia mums patrauklumo potencialių partnerių akyse?

Humoro jausmas - lyg testas

Vienas svarbiausių bruožų, kurie didina mūsų reitingą priešingos lyties atstovų akyse, tvirtina mokslininkai, yra humoro jausmas. Tačiau, kaip rodo tyrimai, vyrai ir moterys jį supranta skirtingai. Moterims patinka partneriai, gebantys jas prajuokinti. O vyrams, priešingai, imponuoja, kai gražiosios lyties atstovės juokiasi iš jų pokštų. Be to, mokslininkai padarė išvadą, kad moteriai vyro geras humoro jausmas yra savotiškas testas. Juk jei jis moka juokauti ir yra sąmojingas, vadinasi, jo aukštas intelektas, jis yra nuovokus ir sugebės pasirūpinti partnere ir palikuonimis.

Dar vienas svarbus veiksnys - susidomėjimas partneriu. Mus domina tie, kurie mums rodo dėmesį. Kaip atlikdami eksperimentus išsiaiškino mokslininkai, 90 proc. atvejų žmonės įsimylėdavo tuos, kurie jiems rodė didesnį dėmesį. Tačiau kai kada suveikia ir "neprieinamumo efektas". Staiga imame domėtis tais, kurie mus ignoruoja, labai norisi juos užkariauti. Bet, aišku, ignoruoti reikia protingai, tarkim, nuolatos stengtis susitikti, o susitikus vaidinti abejingą pageidaujamam partneriui...

Užmezgant santykius yra labai svarbi pokalbio tema. Niujorko universiteto psichologas Stonis Brukas sugebėjo parengti metodiką, kuri padeda visiškai nepažįstamiems žmonėms per valandą pasijusti artimomis ir giminingomis sielomis. Metodo esmė yra ta, kad pašnekovui užduodami 36 klausimai, į kuriuos atsakant keičiamasi asmenine emocine informacija. Tai padeda pažinti vienam kitą per rekordiškai trumpą laiką. Svarbiausia - kad žmogus būtų pasirengęs atsakyti.

"Blogi berniukai" laimi

Kad ir kaip būtų keista, žmones traukia blogas charakteris. Tai yra draugauti arba drauge dirbti su tokiu žmogumi gal ir nelabai kas nori, o štai seksualiniu požiūriu "blogi berniukai" ir "kalės" neabejotinai laimi prieš kukliuosius ir geruosius. Tiksliau, taip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mokslininkai mano, kad tai yra susiję su giminės pratęsimo instinktu. Tam, kuris yra linkęs į stabilius santykius, nėra prasmės stengtis pritraukti daug potencialių partnerių. O štai konfliktiška ir nesugyvenama asmenybė dėl savo aikštingo būdo gali likti viena. Todėl tokius žmones gamta dažnai apdovanoja dideliu seksualiniu potencialu, bent išoriškai, o tai traukia priešingą lytį.

Emocinio perkėlimo veiksnys

Ir pagaliau - emocinio perkėlimo veiksnys. Atsiminkite: "Meilė - tik tai, kas atrodo". Taip, mes įsimylime ne kitą žmogų, o savo susikurtą jo vaizdinį. Be to, jei šalia šio žmogaus patyrėme kokius nors įsidėmėtinus pojūčius, mums gali kilti noras suartėti su juo ir viską pakartoti. Baimės ir jaudulio būsenos yra labai panašios į įsimylėjimą: daužosi širdis, prakaituoja delnai. Ir jei tai atsitinka šalia ko nors, mes galime nutarti, kad jį įsimylėjome.

Nepiktnaudžiauk ašaromis

O štai prielaida, kad vyrą "ištirpdo" moters ašaros, nepasitvirtino. Kaip išsiaiškino specialistai, ašarose yra hormono, slopinančio vyrų libido. Vos moteris pravirksta, jos partnerio testosterono lygis krenta. Mokslininkai mano, kad tai - taip pat revoliucijos padarinys: kai žmonės dar nemokėjo kalbėti, ašaros buvo neigiamo atsakymo ekvivalentas. Moteris taip leisdavo suprasti, kad artimiems santykiams yra nepasirengusi. Taigi nepiktnaudžiaukite raudomis!

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder