Indijoje į gyvulių aptvarą užklydęs retas snieginis leopardas atsidurs zoologijos sode

Indijoje į gyvulių aptvarą užklydęs retas snieginis leopardas atsidurs zoologijos sode

Snieginis leopardas, sugautas atokiame kaime Indijos Himalajų regione, bus perkeltas į zoologijos sodą, sekmadienį pranešė pareigūnai, sukeldami didelį aktyvistų pasipiktinimą.

Nykstančios rūšies gyvūnas buvo aptiktas šeštadienį, vienam ūkininkui priklausančiame avių ir ožkų aptvare Giu kaime Himačal Pradešo valstijoje, netoli sienos su Tibetu.

„Didžioji katė negalėjo ištrūkti iš aptvaro, kuriame papjovė kelis gyvulius“, – naujienų agentūrai AFP pranešė laukinės gamtos apsaugos pareigūnas Hardevas Negi, vadovavęs snieginio leopardo gaudymo operacijai.

„Ūkininkas susisiekė su mumis ir mums pavyko įvilioti gyvūną į narvą“, – pridūrė jis.

Valstijos vyriausioji laukinės gamtos apsaugos pareigūnė Savita Sharma (Savita Šarma) teigė agentūrai AFP, kad leopardas nebuvo paleistas, nes incidentas susijęs su „laukinių gyvūnų ir žmonių konfliktu“ ir pridėjo, kad jis bus perkeltas į zoologijos sodą, įsikūrusiame prieškalnėse netoli valstijos sostinės Šimlos.

Pareigūnai paskaičiavo, kad jaunas gyvūnas per keturias dienas papjovė 43 avis ir ožkas.

Pasak S. Sharmos, Himačal Pradešo aukštumose ir slėniuose gyvena vos 44 snieginiai leopardai.

Organizacijos „Nature Watch India“ atstovas Rajeshwar Negi (Radžešvaras Ndžis) pareiškė, kad toks sprendimas pasmerks laukinį gyvūną gyventi nelaisvėje.

„Negi jie nesupranta, kokį stresą gyvūnui sukels kelionė nelygiu keliu 350 kilometrų“, – klausė gyvūnų apsaugos organizacijos atstovas.

„Ar tai reiškia, kad snieginis leopardas likusį gyvenimą praleis zoologijos sode, o ne Himalajų dykrose?“ – pridūrė jis.

Pasak R. Negi, tokiu atveju gyvūnas kentės ir dėl aukštesnės temperatūros zoologijos sode Šimloje, kur yra gerokai šilčiau nei jo natūralioje buveinėje.

Pasaulinio laukinės gamtos fondo duomenimis, aukštuose Vidurinės Azijos kalnuose – vienintelėje snieginių leopardų buveinėje – gali būti vos 4 tūkst. šių paslaptingų gyvūnų.

Pasak R. Negi , snieginiai leopardai buvo priversti nusileisti į žemesnes aukštumas ir pulti naminius gyvulius, nes jų natūralaus grobio – alpinių ožių ir melsvųjų avinų – populiacijos buvo sunaikintos dėl vykdomos medžioklės.

Visuotinis atšilimas taip pat kelia grėsmę snieginių leopardų išlikimui, nes dėl šiltesnės temperatūros medžių linija juda aukštyn, o ūkininkai plečia savo ūkius į kalnus, taip naikindami šio reto gyvūno gyvenamąją teritoriją.

Sidebar placeholder