Kaip vardas veikia žmogaus likimą

Kaip vardas veikia žmogaus likimą

Vardas, kurį gauna naujagimis, gali turėti didelės įtakos visam jo gyvenimui. Taip tvirtina mokslininkai, atlikę įvairiausius tyrimus ir ilgamečius stebėjimus. O mūsų valia - tikėti tuo ar ne.

Retų vardų trūkumai

Jungtinių Valstijų mokslininkams pavyko įrodyti, kad vardas, kuriuo pavadinamas naujagimis, gali rimtai paveikti visą jo tolesnį gyvenimą. Amerikiečiai specialistai patikslino, kad pirmiausia čia kalbama apie tokius aspektus kaip požiūris į pinigus, meilė ir darbas bei karjera. Jie nustatė, kad žmonėms, kurių vardus nesunku ištarti, yra daug lengviau užmegzti santykius su aplinkiniais ir rasti darbą: "paprastas" vardas pašnekovui nesąmoningai sukelia simpatiją. Beje, šis dėsningumas tinka ne tik žmonių vardams, bet ir firmų pavadinimams - kuo jie paprastesni, tuo didesnis įmonės šansas sulaukti komercinės sėkmės. Taip pat mokslininkai pastebėjo, kad, pavyzdžiui, jei darbdavys yra vardu Aleksas, tikėtina, jog jis pasiūlys darbą kitam Aleksui, o ne Danieliui arba Markui, jei visos kitos jų galimybės yra vienodos. Štai kodėl populiarus vardas šiek tiek didina vaiko šansus ateityje sulaukti sėkmės.

Jei tikėsime dar vieno tyrimo rezultatais, reti vardai turi dar vieną trūkumą - jų savininkai gerokai dažniau už tuos, kieno vardai skamba įprastai, jau jauname amžiuje būna linkę pažeisti įstatymus. Visai gali būti, kad vaikai, turintys retus vardus, sunkiau susiranda draugų, todėl ir tampa šiek tiek labiau "asocialūs" už bendraamžius.

Svarbi pirmoji raidė

Taip pat žmogaus likimui turi reikšmės tai, kokia raide prasideda jo vardas (ir, dar svarbiau, pavardė). Žmonės, kurių pavardės prasideda viena pirmųjų abėcėlės raidžių, JAV turi daugiau galimybių įstoti į prestižinę mokslo įstaigą, - ko gera, todėl, kad yra "sąrašo viršuje". O kito tyrimo duomenys rodo, kad žmonės, kurių pavardės prasideda paskutinėmis abėcėlės raidėmis, metams bėgant dažniau tampa "šopoholikais". Mokslininkai spėja, kad tai yra susiję su "sąrašo pabaigos" sindromu. Nuo mokyklos laikų tokie žmonės gyvena su mintimi, kad jiems gali ko nors pritrūkti, ir tai pagimdo norą "imti, kol duoda".

Dar vieną įdomią išvadą amerikiečiai mokslininkai daro ir dėl vardo ir karjeros sąsajų. Moterims, siekiančioms eiti aukštas pareigas, reikia naudoti savo pilną vardą, o ne sutrumpintą variantą. Taip pat kilti karjeros laiptais damoms padės universalūs vardai, pavyzdžiui, Eugenija ar Aleksandra. O dėl vyrų, jiems būtent trumpas vardas yra pliusas siekiant karjeros aukštumų.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder