Moteriški įsitikinimai ir vyrai

Moteriški įsitikinimai ir vyrai

Vyro ir moters santykiai gali klostytis įvairiai, juos įtakoja daug veiksnių, vienas iš kurių yra kokie nors konkretūs moters įsitikinimai. Tam tikras elgesio šablonų ir modelių rinkinys, kurį moteris pati įsisavino ar iš kažko perėmė (tėvai, artimieji, pažįstami) ir nusprendė, kad naudos būtent tokį modelį savo santykiuose.

Tuo pat metu moterys, kaip taisyklė, tiki, kad gyventi galima tik taip, kadangi taip teisinga. Kai konsultacijos metu paklausiu, kas jai pasakė, kad taip reikia, moterys paprastai atsako gana miglotai arba apeliuoja į tėvų patirtį. Taip gyveno mama su tėčiu.

Apie tai, kad tėtis ir sutuoktinis – visiškai skirtingi žmonės, moterys kažkodėl labai retai pagalvoja. Vėl suveikia šablonas, įtikinėjantis, jog visi vyrai vienodi ir kad jiems norisi tik prisiryti, sekso ir ant sofos padrybsoti. Kadangi toks paveldėtas šablonas yra stiprus ir stabilus, moteris, vos tik pasibaigia įsimylėjimo euforijos stadija, imasi tuojau pat diegti jį į savo santykius.

Toks požiūris į vyrus, be abejo, veikia ir pačią moterį. Jai dažniausiai kyla noras arba auklėti ir mokyti vyrą, arba patyliukais jo gailėti, teisinti visus jo poelgius. Antrasis variantas – tai klasikinė priklausomybė, tačiau ir pirmasis gresia nemenkais nemalonumais.

Tokio auklėjimo metodais tampa priekaištai, lyginimai su kitais ir visa ko, ką vyras daro nuvertinimas ir menkinimas. Moteris pastoviai pabrėžia savo veiksmus ir jų didelę reikšmę.

Ir būtent šitas elgesio modelis liaudyje vadinamas “smegenų tarkavimu”. Įdomu, kad pati moteris dažnai netgi negali paaiškinti, kuriems galams jai apskritai taip knieti tarkuoti vyrą. Jai tai tiesiog įprastas, vienintelis žinomas santykių šeimoje modelis.

Akivaizdu, kad toks moters elgesys vyrams gali išprovokuoti pačias įvairiausias reakcijas, tačiau yra ir bendrų dalykų. Meilės moteriai dėl tokio elgesio vyrui tikrai nepadaugės. Iš pradžių kaupiasi susierzinimas, kuris paskui peraugs arba į agresiją, arba į apatiją ir abejingumą. O tai, savaime supranta, santykių nesutvirtins.

Yra moterų, kurios paprasčiausiai negali įsivaizduoti, kad su vyru galima būtų bendrauti be priekaištų ir manipuliacijų. Juk nauji elgesio modeliai, net jeigu jie žymiai geresni, moteriai yra neįprasti, nelabai suprantami. Klientės neretai prisipažįsta, kad bijo keisti savo elgesio su vyrais modelį.

Naujovės, žinoma, baugina. Bet jeigu nieko nekeisime, tai santykiai greičiausiai tiesiog pasibaigs, ir nebūtinai skyrybomis. Galima gyventi viename bute ir būti absoliučia svetimais žmonėmis.

Natūralu, kad vyro ir moters santykiuose esti daug neišspręstų problemų. Tačiau sprendimų ieškoti kur kas geriau naudojant ne svetimus, iš tėvų paveldėtus ar iš šalies paimtus elgesio šablonus, o užmezgant dialogą su šalia esančiu žmogumi. 

Nepatenkinta © Unsplash.com

Sidebar placeholder