Rečiausias geltonasis 33 karatų briliantas bus parduodamas "Christie's" aukcione Niujorke

Rečiausias geltonasis 33 karatų briliantas bus parduodamas "Christie's" aukcione Niujorke

Rečiausias geltonasis 32,77 karato briliantas bus parduodamas "Christie's" aukcionų namų Niujorko filiale.

Kaip pranešė aukciono namų oficialūs atstovai, vadinamasis "ryškiai geltonas briliantas" taps "svarbiausia spalio 18 d. aukciono žvaigžde". Šio aukciono metu bus parduodami reti brangakmeniai. "Christie's" ekspertai prognozuoja, kad šis briliantas bus parduotas už 6-8 mln. JAV dolerių.

Pasak aukciono namų atstovų, šis briliantas yra kriaušės formos ir yra tokios sodrios spalvos, kad verčia aikčioti net didžiausius juvelyrinių dirbinių žinovus. Amerikos gemologijos institutas vadina "ryškiai geltonąjį briliantą" vienu rečiausių ir tobuliausių šios brangakmenių kategorijos atstovų.

"Ryškiai geltonasis briliantas tikra ta žodžio prasme spinduliuoja šviesą, - sako "Christie's" aukciono namų padalinio JAV vadovas Rahulas Kadakia. - Jis nepanašus nė į jokį kitą briliantą, kurį man teko matyti". Ekspertas pabrėžė kad tokio dydžio tokių ryškių spalvų brangakmenis "vertinamas kaip ypač retas fenomenas geologijoje".

"Christie's" atstovų prognozėmis, "ryškiai geltonasis" briliantas pagal karato kainą gali pagerinti rekordą, pasiektą 1990 m. birželį Londone. Tuomet už 18,49 karato briliantą "Auksinis lašas" buvo sumokėta 3,75 mln. JAV dolerių, tai yra 203 tūkst. dolerių už karatą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder