Štai kas ateityje gali pakeisti įprastą benziną: sukurtas išskirtinis ir nebrangus būdas, kaip iš oro gauti anglies dvideginį ir gaminti degalus
Kanados kompanijos „Carbon Engineering| specialistai sukūrė būdą anglies dvideginį išgauti tiesiai iš atmosferos cheminių reakcijų ciklu. Technologijos kūrėjų teigimu, jų metodas išskirtinis būdas – maži kaštai, lyginant su kitais metodais. Proceso aprašymas publikuotas žurnale Joule.
Naująja technologija išgautos dujos galės būti panaudotos kuro gamybai. Dabar egzistuoja keli kuro gavimo iš CO2 metodai: tam naudojamos naudojamos membranos, kuriomis atskiriamas deguonis ir anglies monoksidas, o taip pat specialūs katalizatoriai.
Kanados inžinierių metodas nėra pirmasis šios srities pasiūlymas, CO2 iš atmosferos išgauti galima įvairiai. Tačiau dauguma šių technologijų brangios: atstovai teigia, kad jų technologija išgautų dujų tonos savikaina bus 94 – 232 doleriai.
Naujojo metodo autoriai siūlo anglies dvideginio turintį orą rinkti konstrukcijomis, primenančiomis dabartinius aušinimo bokštus. Į vidų įtraukiamas oras reaguoja su šarmo tirpalu. Skystis užšaldomas, o paskui pamažu kaitinamas, kol įgauna tirštos suspensijos konsistenciją. Vykstant cheminių reakcijų ciklui, medžiaga reaguoja su gesintomis kalkėmis, paskui išsiskiria anglies dioksidas. Iš dujų galima gaminti benziną, dyzeliną ir aviacinį žibalą.
Rašyti komentarą