Tyrimas atskleidžia, kad kai kurie europiečiai daugiau nei 4 valandas praleidžia naršydami savo išmaniuosiuose telefonuose. Vidutinis europietis kasdien „skrolina“ apie 62 minutes. Tai reiškia, kad vidutiniškai per dieną pirštu nuslenkamas 180 metrų atstumas. Aktyviausi vartotojai gali pasiekti ir 700 metrų ribą – tai dvigubai didesnis atstumas nei Televizijos bokšto aukštis. Duomenys rodo, kad daugiausiai „skrolina“ italai – šios šalies vartotojai vidutiniškai pasiekia 263 metrų atstumą per dieną.
„Dar nėra taip buvę, kad žmonės praleistų tiek daug laiko prie savo išmaniųjų telefonų. Natūralu, kad tiek „skrolinant“ norisi kiek įmanoma sklandesnio ir greitesnio ekrano veikimo. Turbūt todėl 90Hz ekranas ir tapo naujuoju telefonų rinkos standartu“, – sako Tuomas Lampen, „OnePlus“ vadovas Suomijos ir Baltijos šalių rinkoms.
Pusė apklaustų europiečių „skrolinimui“ dažniausiai naudoja rodomąjį pirštą, o 35% – nykščius. 5 proc. žmonių sako, kad ekraną valdo ne tik pirštais. Kuo – išlieka paslaptis. Vartotojai dažniausiai naršo žiūrėdami televizorių (45%), valgydami (18%) arba būdami tualete (25%). Tuo tarpu penktadalis europiečių teigia, kad tai dažniausiai daro mokykloje ar darbe (20%).
Didžioji dalis vartotojų laiką leidžia socialiniame tinkle „Facebook“ (53%), „Instagram“ programėlę naudoja beveik dvigubai mažiau žmonių (27%), vartotojai dažnai lankosi ir naujienų svetainėse (23%). Tačiau net 59 proc. respondentų teigė, kad naršydami neieško ko nors konkretaus.
Apklausą šių metų rugsėjo mėn. pradžioje atliko tyrimų bendrovė „OnePoll“, išmaniųjų telefonų gamintojo „OnePlus“ užsakymu. Jos metu buvo apklausti 9000 išmaniųjų telefonų naudotojų iš Danijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos.
Rašyti komentarą