Devynios svajonių salos

Devynios svajonių salos

Ugninga, uolėta, erotiška, kosminė, kūrybinga, švytinti... Pasaulio jūrose išsimėčiusios sausumos dalelės kiekvienam, kuris jose apsilankė, tampa asmenine šambala. Svajonių salų sąrašą aistringiems keliautojams sudarė žurnalas "Forbes".

1. Koralinė: Lizardas, Didysis barjerinis rifas, Australija

Didysis barjerinis rifas - tai bene meniškiausias povandeninio pasaulio objektas, ir geresnės vietos už Lizardą jam patyrinėti nerasite. Tai šiauriausia iš rifų salų, išilgai kurios vakarinės pakrantės kone ištisai koralų statiniai.

Čia nesunku rasti daugybę nardymo vietų, iš kurių bene populiariausia - Cod Hole, kur įsikūrę gruperiai (jūros ešerių šeimos žuvys) - akmeniniai ešeriai, kartais siekiantys suaugusio žmogaus ūgį. Šios garsenybės nepanašios į dėmesio išvargintas žvaigždes; jos nesislepia nuo kamerų, anaiptol - su malonumu pozuoja povandeniniams paparacams už gabalėlį duonos.

Kiti šių vandenų gyventojai, dėl kurių turistai velkasi hidrokostiumus, yra murenos, koralinės menkės, lūpočiai ir netgi rykliai.

Beje, kad taptumėte vienos seniausiausių planetos ekosistemųs žinovu, nebūtinai turite valandų valandas mirkti vandenyje - pakanka aplankyti salos vakaruose esančią mokslo tiriamąją stotį, kuri užsiima Barjerinio rifo tyrinėjimu, ir išsiklausinėti jos bendradarbių, kas svarbiausia ir įdomiausia.

Sezonas - ištisus metus.

12-1c- Uolinis gruperis. d Gruperis mera.

2. Unikalioji: Sokotra, Jemenas

Atrodo, prarastasis pasaulis yra būtent čia, labiausiai izoliuotoje planetos vietoje. Atitrūkusi nuo žemyno prieš milijonus metų, Sokotra tapo pasauliniu unikalios floros ir faunos muziejumi. Daugiau nei trečdalis iš 800 vietinių augalų rūšių šiandien niekur kitur jau neauga.

Kai savo akimis matai visus šiuos stebuklus, sunku įsivaizduoti, kad jie nebuvo čia atgabenti iš kitų planetų. Vien tik medžiai, vadinami Drakono Krauju, gali jus įtikinti ateivių egzistavimu: panašūs į gigantiškus grybus arba skraidančias lėkštes, jie pelnytai tapo nepakartojamos salos simboliu.

Sokotroje nėra mums įprasto komforto: keliai atsirado tik prieš ketverius metus, o padorią maisto parduotuvę, kaip ir keturis kuklius viešbutukus, galima rasti tik sostinėje Hadibu. Tačiau kiekvienam, kuris čia apsilankė, ši vieta tampa asmenine šambala.

Sezonas - rugsėjis ir spalis bei nuo gruodžio iki gegužės. Vasarą čia karšta ir vėjuota, o lapkritis - lietingiausias mėnuo.

3. Švytinti: Austvagoy, Lofoteno salos, Norvegija

Specialiųjų gamtos efektų mėgėjai turėtų važiuoti būtent čia, ir geriausiai - žiemą. Šiuo metų laiku turizmas pačioje šiauriausioje archipelago saloje neužmiega, atvirkščiai - įgauna pagreitį, kad nesušaltų. Kita vertus, stingdantis šaltis ir nebūdingas Lofoteno saloms, juk šalia - šilta ir rūpestinga Golfo srovė, tad daugiausiai, kas gali nutikti - tai lengvas, komfortiškas minusas.

Pliusų čia kur kas daugiau. Šiaurės pašvaistė, kurią galima matyti nuo rugsėjo iki balandžio, - vienas iš jų.

Tobulą šviesų šou, kurį pastatė labiausiai nepriklausomas režisierius, svajoja pamatyti daugelis, tačiau dangaus kanceliarija gali ir atšaukti suplanuotą spektaklį (ir negrąžinti pinigų už bilietus). Šiaip ar taip, Lofoteno salose publikai ji prielankesnė: čia šansų būti nušviestam iš aukštybių gana daug. O pasinaudodami vietinio muziejaus "Polarlightcenter" paslauga, skirta šiaurės pašvaistei, tikrai nepraleisite šio malonumo. Savo lankytojams centras išsiunčia sms žinutes apie kiekvieną dangaus šou, kad jie spėtų užsiimti vietas pirmoje eilėje.

Prie akivaizdžių žiemos poilsio pliusų taip pat verta pridėti sėkmingą žvejybą - nuo vasario vidurio iki balandžio pabaigos prie Lofoteno salų neršia arktinės menkės, o Austvagoy'juje tuo laiku vyksta pasaulinis jų žvejybos festivalis.


Sezonas - ištisus metus.

4. Erotiškoji: Čedžu, Pietų Korėja

Pavasarį čia žydi švelniosios sakuros ir ryškiosios azalijos, tad sunku ir įsivaizduoti geresnį foną įsimylėjėliams. Patys korėjiečiai jau seniai nebesuka galvos, kuria kryptimi vykti povestuvinėn kelionėn, jie laikosi seniai egzistuojančios tradicijos medaus mėnesį praleisti būtent Čedžu saloje: manoma, kad ši vieta palanki jaunavedžiams ir lemia jiems santuokos sėkmę.

Čedžu saloje viskas skirta jaunavedžiams: gamta juos aprūpina romantiškais vaizdais, restoranuose patiekiami kone vieni afrodiziakai, o viešbučiai siūlo liukso kambarius. Maža to, korėjiečiai dar sugalvojo neįtikimą atrakcioną - erotišką parką "Meilės žemė", į kurį porelės traukia parepetuoti prieš naktį. Šios meilės šalies teritorijoje įrengta 140 vyrų ir moterų skulptūrų, demonstruojančių sekso pozas, kino salės suaugusiesiems, sekso reikmenų parduotuvės ir erotikos muziejus. Sezonas - visus metus. Nuo gegužės iki rugsėjo - nuostabus laikas ilsėtis paplūdimyje.

5. Slaptoji: Vėžlių sala, Fidžis

Pagyventi realiose filmo "Žydroji laguna" dekoracijose arba netgi gauti raktus nuo visos salos - argi ne apie tai svajoja kiekviena įsimylėjėlių porelė? Tai įmanoma nedidelėje (200 ha) izoliuotoje Vėžlio saloje, kuri priklauso verslininkui Richardui Evansonui.

Kita vertus, jeigu turite tikslą pabėgti nuo žmonių ir pabūti vienumoje, pakloti milžiniškos pinigų sumos už visos salos nuomą nebūtina: juk Vėžlių saloje tėra 14 tradicinių kotedžų, kuriuose vienu metu galima apgyvendinti 28 suaugusius žmones. Kiekvienas kotedžas turi savo paplūdimį, visiškai izoliuotą nuo kitų. Taigi čia turite daugiau šansų atsidurti vėžlio draugijoje nei kitų poilsiautojų akivaizdoje.

Originalus salos pavadinimas - Nanuya Levu, o naują vardą ir naują gyvenimą jai padovanojo dabartinis savininkas, kuris savo misija laiko čia gyvenančių nykstančių vėžlių rūšių išsaugojimą.

Sezonas - visus metus.

6. Žalioji: Kauai, Havajai, JAV

Pačiai žaliausiai ir pačiai vyriausiai Havajų salyno narei ilgą laiką pavyko išvengti turistų antplūdžio, nepaisant kino reklamos: čia buvo filmuojami "Juros periodo parkas", "Kinkongas" ir "Paveldėtojai".

Sala gavo Žaliosios vardą ne tik dėl savo spalvos, bet ir dėl vietos gyventojų siekio gyventi ekologiškai: Kauai draudžiama naudoti plastikinius paketus, čia ribojamas teritorijų užstatymas, maistas - tik vietinės gamybos, organiškas, ir t. t. Bėda ta, kad per vienerias atostogas suspėti išbandyti viską, kas čia siūloma, turbūt neįmanoma: golfas, banglentės, žygiai, žvejyba, skrydžiai sraigtasparniais - tai tik dalelė viso pramogų sąrašo.

Sezonas - visus metus.

7. Uolėtoji: Skajos sala, Škotija

Ji sukurta tam, kad galėtumėte žavėtis gamtos fantazijomis ir svaigti nuo žolių aromatų (arba vietinio viskio "Talisker"). Pliušinis žalumos kilimas ir aštrios tarsi plėšrūno iltys uolos suteikia pasakiškam peizažui šiek tiek dramatizmo.

Skaja - garsiojo Macleodų klano tėvynė. Štai jau 800 metų jų giminės pilis Dunveganas stūkso prie to paties pavadinimo ežero. Pilis oficialiai pripažinta pačia seniausia iš esamų Europoje. Dabartinis jos savininkas - klano galva seras Hughas Macleodas - dažnai priiminėja svečius (turistų grupes).

Sezonas - nuo gegužės iki spalio, kai ne taip vėjuota. Nors laukinės gamtos mylėtojai tyrinėja salą ir žiemą: per lietų, sniegą ir audras.

8. Kūrybingoji: Salt Spring Island, Britų Kolumbija, Kanada

Vienintelė visoje Kanadoje turinti gydomųjų mineralinių šaltinių sala ir pati yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis: jos gyventojai visi be išimties yra dailininkai, skulptoriai, muzikantai ir visokio plauko amatitinkai. Nėra ko stebėtis: apsuptas levandų laukų bei kalvotų ganyklų, retas kuris gali likti abejingas tokiam grožiui ir netapti menininku.

Čia nuolat vyksta koncertai ir kūrybos vakarai, sudaromi specialūs tapybos maršrutai turistams, kone kiekvienoje kavinėje groja gyva muzika, o nuo balandžio iki spalio veikia šeštadienio turgus, kuriame ūkininkai ir amatininkai parduoda savo produkciją. Gyventojai čia laiko ūkius, vynuogynus, sūrio gamyklėles, restoranus, kavines, vandens procedūrų kurortus ir netgi golfų klubus. Talentingi saliečiai ne tik susiję su menu - jie įvaldę meną gyventi.

Sezonas - visus metus: žiemą galima čiuožti kalnų bei lygumų slidėmis, vasarą - kaitintis paplūdimiuose.

9. Ugninė: Grandė/Ugnies Žemė, Čilė ir Argentina

Nors tai tikri Pietūs, čia, kalnų ir ledynų glėbyje, visai nekaršta - netgi vasarą temperatūra neviršija 15 laipsn. C šilumos. O jei turėsime galvoje, kad vos 900 km skiria pačią didžiausią Ugninės Žemės archipelago salą nuo didžiulių Antarktidos ledų, poilsį paplūdimyje verčiau pamiršti - vietoje žmonių ant kranto kaitinasi Magelano pingvinai ir jūrų liūtai.


Už tokį pavadinimą ši vieta, kaip ir visas salynas, turi būti dėkinga Magelanui, nuo laivo denio pamačiusiam laužus, kuriuos indėnai kūreno savo žemėje šildydamiesi. Šiandien šis nuostabus kraštas priklauso dviem šalims.

Nors Čilei atiteko didesnis gabalas, būtent Argentinoje yra visos įdomybės. Pavyzdžiui, piečiausias pasaulio miestas Ušuaja. O iškart už jo pakrantėje sėkmingai įsikūrė Ugnies Žemės draustinis su užsienio įdomybėmis.

Žinoma, priežasčių vykti į pasaulio kraštą gali būti milijonas, tačiau šią verta išskirti: Ugnies Žemėje galima iki soties prisivalgyti jūros gėrybių ir didžiulių karališkųjų krabų, kurie kainuoja juokingai mažai.

Sezonas - nuo lapkričio iki kovo: tuo metu čia tvyro komfortiška vasara. O nuo birželio pabaigos iki rugsėjo galima šliuožti kalnų slidėmis.

Parengė Aras MASIULIS

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder