Tokių prabangesnių pastatų, kurie tokie yra lietuvių dėka, yra ir daugiau. Taigi, jeigu Latvijos valdžiai ar josios naujiesiems latviams terūpi tik Ryga ir Jūrmala, tai į pasienį su poilsinėmis ir verslais besiskverbiantys lietuviai bent vieną kitą darbo vietą sukuria.
Daug informacijos
Tačiau yra ir lietuviams ko pasimokyti net ir iš apleistų Latvijos vietovių. Tai - kelių nuorodos. Tegul jos ne itin išvaizdžios, tačiau, kaip važiuoti net ir į atokiausias vietoves, nurodyta latvių ir anglų kalbomis.
Be to, nors Latvijos teritorija teko važiuoti vos keliasdešimt kilometrų, net keliolika kartų aptikome smulkius pravažiuojamų vietovių žemėlapius. Lietuvoje, deja, džiaugiamės, kad bent į didesniuosius miestus nuorodas aptinkame.
Vis dėlto rasti Papės centrą surasti buvo sunku. Bet ne dėl nuorodų trūkumo. Kelio pasiteiravus vietinio Gunaro, šis tik pasijuokė, esą ko čia tie lietuviai atsigrūdo.
Jam atrodė nesuprantama, kaip galima naudoti benziną vien tam, kad pasižiūrėtume į netvarkingas akmenų sangrūdas prie jūros ar sukrypusias lūšneles. Latvis patvirtino, kad tie keli gyvenamieji trobesiai ir keli apleisti pastatai ir yra Papė.
Arčiau didmiesčio - skurdo mažiau
Įvažiavus į Latviją ir norint rasti padorią užeigą ar normalioje aplinkoje pavalgyti, reikia belstis iki Nicos. Čia gyvenimas bent kiek pulsuoja. Nicą nuo Liepojos skiria vos 25 kilometrai. Čia jau yra ir užsienio turistų, veikia gana išvaizdi užeiga ir viešbutis "Nicava".
Joje už ne itin sotų užkandį - porą lėkščių sriubos, grybų užkepėlę ir keptus kalmarų žiedus - tenka pakloti kur kas brangiau nei analogiškoje užeigoje Lietuvoje - apie 40 litų.
Kambariai viešbutyje kainuoja nuo 110 litų už dvivietį iki 200 litų už apartamentus.
Rašyti komentarą