Visai netoli šio kurorto, aukštai ant kalvos džiunglėse yra įsikūręs Kurandos miestelis. Čia keliautojai turi galimybė ne tik pavaikščioti tropinių džiunglių takais, bet ir nusileisti funikulieriumi. Pro besileidžiančiųjų akis praskrieja džiunglių augalija ir kriokliai, traukinukai, vandenyno pakrantė ir Kernso panorama.
Valstybė itin saugo senųjų Australijos gyventojų - aborigenų kultūrą. Autentiškas aborigenų gyvenimas turistams beveik neprieinamas. Tačiau Kurandos miestelio kalvos papėdėje įsikūrusiame Tjapuki aborigenų kultūros centre turistai sužino apie senųjų Australijos gyventojų tikėjimą, gyvenimo būdą. Čia galima išmokti mesti bumerangą, išmėginti jėgas svaidant ietį, pamatyti, kaip trinant medį išgaunama ugnis, išvysti ritualinius aborigenų šokius.
Lankantis rytinėje Australijos pakrantėje turistams patariama apsistoti ir Hamiltono saloje. Ji žymi tuo, kad dar visai neseniai buvo paprasta sala vandenyne, kol vienas turtingas australas užsigeidė joje pastatyti kurortą. Dabar ši vieta puikuojasi paplūdimiais, šiltu švariu vandeniu, nuo kalvų atsiveriančiomis panoramomis.
Vietinis transportas - apie 10 km per valandą judantys atviri automobiliai. Jais kurortą galima apvažiuoti per dvi valandas ir tuo metu grožėtis kraštovaizdžiu, prabangiomis vilomis, poilsio namais ir krantinėse prišvartuotomis prabangiomis jachtomis.
Pasaulio stebuklai
Kernso kurortas ir Hamiltono sala yra visai netoli nuo didžiausio pasaulyje koralinio rifo. Šis pasaulio stebuklas palei žemyno šiaurės rytų pakrantę driekiasi daugiau kaip 2000 kilometrų. Čia stulbinamai daug gyvūnų.
Tarp jų - jūrinių pūgžlių, ryklių, jūrinių ešerių, didžiųjų jūrinių vėžlių ir delfinų.
Žymiausia Australijos kurortinė teritorija - Auksinis krantas. Dėl čia esančių patogumų ir atrakcijų Auksinį krantą atostogoms dažniausiai renkasi ir patys australai
Greitaeigiu katamaranu nuplaukus prie rifo pro skaidrų vandenį prieš akis atsiveria nenusakomo grožio koralinių rifų "šakos", judinamos jūros srovių.
Greta jų guli nebylios milžiniškos kriauklės, o aplink siuva įvairiausių spalvų ir formų žuvys.
Kitą pasaulinio garso Australijos gamtos stebuklą galima išvysti jau centrinėje žemyno dalyje. Virš bekraštės vidurio Australijos dykumos horizonto iškyla paslaptingas, didžiausiu pasaulyje akmeniu arba viena didžiausių uolų vadinamas Uluru (Ayers Rock).
Lygumoje dunksinčios uolos viršūnė yra iškilusi 862,5 metrus virš jūros lygio. Dykumos atžvilgiu viršūnės aukštis siekia 348 metrus.
Pasak geologų, šis smiltainio monolitas - tik milžiniško luito viršūnė. Kita jo dalis po žeme leidžiasi gilyn dar 6 kilometrus.
Daugelis turistų neatsispiria pagundai užsiropšti į Uluru, nors tokio žygio metu tenka įveikti 1,6 kilometrų ilgio distanciją. Aborigenams ši uola - dievų buveinė ir Sapnalaikio - pasaulio pradžios, kai formavosi žemė - reliktas.
Šiuo metu žemės aplink Uluru vėl grąžintos aborigenams.
Ropštis ant uolos, ar gerbti aborigenų tikėjimą ir tik pasigrožėti ja iš toliau - tenka spręsti patiems turistams.
Beje, vakare šioje vietovėje keliautojai gali gėrėtis užburiančiu vaizdu - saulei ritantis žemyn, Uluru bent kelis kartus keičia spalvas.
Kartu tenka pastebėti, jog Australijos dykuma ne tokia, kokią galima įsivaizduoti pavarčius Europos ar Afrikos geografijos vadovėlį. Australiškoji dykuma - tai krūmynai, žemaūgiai medžiai, besikeičiančių spalvų dirvožemis.
Viadukų ir tiltų miestas
Keliaujant rytine Australijos pakrante pietų kryptimi lik Brisbano, turistai paprastai nuvežami ir į žymiojo australiečio, vietos gyventojų vadinamo "Žmogumi-Krokodilu" fermą.
"Žmogus Krokodilas" - daugeliui televizijos ekrane matytas gamtininkas, vedantis laidas, kurios paprastai prasideda žodžiais "ar mama tau nesakė nekišti pirštų prie gyvatės?".
Jei turistams pasiseka, jie išvysta ne tik įžymųjį gamtininką, bet ir jo krokodilų maitinimo šou.
Bekraštėje vidurio Australijos dykumoje stūksantis didžiausias pasaulyje akmuo Uluru labiausiai stebina saulei ritantis žemyn.
Tuomet Uluru bent kelis kartus keičia spalvas
Atvykus į Brisbaną supranti, kad tai netipiškas miestas. Į akis krenta gausybė viadukų, apvažiavimo kelių.
Miesto architektūra - žemyno kolonizavimo pradžios laikų ir naujų šiuolaikinių pastatų "mišrainė".
Brisbane labiausiai žavi gyvenimas gatvėse, daugybė jose įrengtų scenų, kuriose vyksta pasirodymai.
Čia galima išvysti net koncertą ore, kuomet atlikėjai muzikuoja kabėdami ant lynų ir tabaluodami kojomis žiūrovams virš galvų.
Auksinis krantas
Australijoje - daugiau kaip 7000 paplūdimių. Tačiau žymiausia šio žemyno kurortinė teritorija - Auksinis krantas, esantis į pietus nuo Brisbano. Šis pavadinimas rytinės žemyno dalies kurortui suteiktas ne šiaip sau.
Kitur Australijoje ramiai mėgautis saule trukdo musės ir kitokie vabzdžiai, o maudynes apkartina medūzos ir potvyniai, dėl kurių negalima pliuškentis ten, kur nori. Vienur per drėgna arba per sausa, per daug saulės arba per gausu lietaus.
O Auksiniame krante nėra nei vabzdžių, nei medūzų. Maudytis galima visoje kurorto pakrantėje, kuri tęsiasi apie 100 kilometrų.
Saulė čia gailestinga, o bangos tokios, kokių trokšta kiekvienas banglenčių entuziastas.
Dėl patogumų ir atrakcijų šia vietą atostogoms dažniausiai renkasi ir patys australai.
Didelis kaip Londonas
Melburnas garsėja Viktorijos laikų pastatais - šis didmiestis Australijoje yra išsaugojęs daugiausia angliškų bruožų.
Čia veši nuostabūs sodai ir parkai, kurių mieste labai daug. Visi jie puikiai sutvarkyti, juose daugybė itin retų atogrąžų augalų.
Ir šiame Australijos didmiestyje galima pajusti, jog Australija pagal gyventojų tankumą tarp žemynų yra paskutinėje vietoje.
Melburne akivaizdu, jog vietos labai daug, todėl gyventojai jos netaupo: statosi vienaaukščius namus su dideliais kiemais. Dėl didelių erdvių atrodo, kad Melburne gyvena mažai žmonių.
Pagal plotą šis miestas su priemiesčiais prilygsta Londonui, tačiau centrinė Melburno dalis su bankais, parduotuvėmis, prekybos centrais, kontoromis, judriomis gatvėmis, valdžios rūmais užima tik 36 kv. km.
Kad pasinertum į antrojo pagal dydį Australijos miesto gyvenimą, būtinai reikia pajusti Viktorijos turgaus šurmulį, pastovėti ant Vestgeito tilto ir susikaupti šv. Pauliaus katedroje.
Be abejonės, prieš važiuojant į Melburną nuodėmė būtų nepamatyti aukščiausio žemyno kalno, pavadinto Kosciuškos garbei, bei neoficialios Australijos sostinės - didžiausio žemyno miesto Sidnėjaus, kur it besiskleidžiančių burių ar žuvėdros sparnų baltumu vilioja garsieji Operos rūmai, Haid parkas ir Karališkasis botanikos sodas.
Baltas žmogus oloje
Australija gali pasigirti ir tuo, kad čia yra bene unikaliausias pasaulio miestas - Kuber Pedis. Išvertus iš aborigenų kalbos, jo pavadinimas reiškia "baltas žmogus oloje".
Ši vieta - opalų kasyklų zona. Kaip ir aukso karštligės laikais, žmonės čia atvažiuoja ieškoti opalų gyslų ir praturtėti.
Mums įprastų namų beveik nepamatysi. Baltiesiems butus atstoja kalvose iškasti urvai.
Tik nereikia manyti, kad jie gyvena kaip Tuniso beduinai arba kaip pirmykščiai žmonės.
Jų butai - puikiai įrengti, su atskirais kambariais šeimos nariams, baseinais ir netgi kriketo aikštelėmis.
Nors lauke labai karšta, olose kondicionierių nereikia, - gaivią vėsą suteikia kvėpuojančios uolienos.
Įrengti unikalius būstus opalų kasėjai buvo tiesiog priversti, nes žemės paviršiuje - nuolatinis svilinantis karštis.
Visada gaivu ir vėsu tik kasinėjimo šachtose, todėl ir buvo nuspręsta įsikurti ten, kur opalų paieškos jau buvo baigtos. Taip kalvų viduje išaugo visas miestas.
Turistams taip pat sudaryta galimybė paieškoti opalų. Tai labai gražūs, įvairiausiomis spalvomis švytintys akmenys, juvelyrų vertinami visame pasaulyje.
Pirmą kartą Kuber Pedyje opalų aptikta 1915 metais.
Nuo tada ši vietovė pasaulio brangakmenių rinkas aprūpina labai aukštos kokybės opalais. Beje, Kuber Pedžio kasyklose iškasama daugiausiai pasaulyje baltųjų opalų.
Dabar Kuber Pedis - ne tik opalų gavybos, bet ir turistų lankymo zona. Tai kosmopolitinis miestas su 3500 gyventojų, atstovaujančių daugiau nei 45 tautybėms.
Rašyti komentarą