Smagiausi Europos atrakcionų parkai šeimai

Smagiausi Europos atrakcionų parkai šeimai

Europoje gausu atrakcionų parkų, tačiau nelengva nuspręsti, kuris geriausias, kai šeimoje kiekvienas turi ypatingų lūkesčių. Pagal skirtingus kriterijus ir poreikius tenka pasirinkti vieną. Galite rinktis iš šių penkių, kurie yra pamėgti lankytojų iš viso pasaulio.

Disneilendas (Prancūzija)

Disneilendas - kone populiariausias atrakcionų parkas ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Šis teminis parkas sutraukia milijonus lankytojų. Čia rasite visko: savo mėgstamiausių animacinių veikėjų, su jais susijusių atrakcionų ir vaidinimų, filmų. Pramogų tikrai ras ir pats mažiausias, ir vyresnis lankytojas: nuo Peliuko Mikio iki visų gražiausių princesių ir nuotykių ieškotojo Indianos Džounso gerbėjų.

Didžiausia problema - milžiniškos eilės. Nenuostabu, kai žinoma, kad per metus Paryžiaus Disneilendas susilaukia per 12 milijonų lankytojų. Parką lankyti patariama darbo dienomis ir ne mokyklinių atostogų metu, nes tuomet žmonių srautas būna mažesnis.

Kai kuriuose atrakcionuose galioja greitasis bilietas, kurį pasižymėję sužinosite preliminarų laiką, per kurį ateis jūsų eilė papramogauti. Per tą laiką galėsite pasivaikščioti, paieškoti kitų atrakcijų, pavalgyti. Deja, "ekspreso" paslauga nepanaikina eilių visiškai užtikrintai. Paklaida gali siekti 10-20 minučių, ir net preciziškai susidarius linksmybių planą gali tekti trypčioti vietoje.

Vaikams iki trejų metų įėjimas nemokamas, iki 11 metų amžiaus galioja vaikiška kaina - maždaug 180 litų visai dienai, suaugusiam žmogui - apie 200 litų. Galima surasti ir visokių nuolaidų paketų, paskutinės minutės pasiūlymų, taip pat parkas parūpina įvairaus tipo viešbučius nakvynei už papildomą kainą. Šiais metais legendinė animacinių herojų karalystė švenčia 20-ąjį jubiliejų.

"Disneilendas - kur pildosi svajonės", - skelbia parko šūkis.

Europos parkas (Vokietija)

Beveik dvigubai lankytojų kiekiu nusileidžiantis Disneilendui, tačiau ne mažiau populiarus ir smagus atrakcionų parkas, įsikūręs Pietvakarių Vokietijoje.

Įdomu tai, kad Europos Parke jūsų ir vaikų kelionė būtų ne tik smagi, bet ir leistų, kad ir butaforiškai, pažinti Europos šalis. Teritorija suskirstyta į trylika šalių, kuriose atkurta atitinkama architektūra, augalija, maisto patiekalai, parduotuvės ir atrakcionai. Londone galite pasivažinėti raudonuoju autobusu, Rusijoje - "Ladų" autodrome, įvairiose "šalyse" vyksta pasirodymai su autentiškais drabužiais.

Kol vaikai mėgaujasi švelniais pasivažinėjimais, tėtis gali nutaikyti progą pasimėgauti linksmaisiais kalneliais, kurių šiame parke yra net 10. Tarp jų - Prancūzijos zonoje esantis aukščiausias atrakcionas Europoje. Pasirodo, galima suderinti pažinimą ir linksmybes.

"Bakken" (Danija)

Šis atrakcionų parkas įdomus tuo, kad yra seniausias pasaulyje - įkurtas 1583 metais, netoli Danijos sostinės. "Bakken" pripažintas smagiausiu parku šalyje, jame tikrai galima rasti atrakcionų net patiems jauniausiems lankytojams, taip pat per 30 įvairių rungčių ir žaidimų kambarių, kur galima išbandyti savo jėgas ir laimėti prizų.

Apstu poilsio zonų, restoranų ir greito maisto užkandinių. Sezono metu kai kuriose parko vietose groja gyva muzika, tris kartus per dieną mažuosius lankytojus linksmina baltasis klounas ir mylimiausi "Bakken" gyvūnėliai. Šiame parke yra išlikusi vienintelė autentiška muzikos salė, kur ypatingą nuotaiką ir atmosferą sukuria spalvingų kabareto šokėjų ir dainininkių pasirodymai.

Legolendas (Danija, Didžioji Britanija, Vokietija)

"Lego" iš danų kalbos galėtų būti verčiama "žaisk taisyklingai", iš lotynų kalbos išvertus taip pat galima pamatyti gražią sąsają - "aš sujungiu". Danijoje dirbantis stalius eksperimentavo su statybos blokeliais, o jo sūnus, Gotfredas, 1954-aisiais išgrynino visiems dabar žinomą "Lego" koncepciją. Po keturiolikos metų buvo atidarytas Legolendas - visų vaikų džiaugsmas.

Piratų laivai, visame pasaulyje žinomi architektūriniai objektai, atostogų kaimelis, krūva kalnelių ir vandens atrakcionų - vaikams prireiktų ne vienos dienos, kad galėtų apžiūrėti kiekvieną iš "Lego" detalių surinktą objektą. Negalima liesti visų eksponatų, tačiau yra įvairių mygtukų, kuriuos spustelėjus kas nors sujudės: ar beždžionė užsikars ant medžio, ar koks aligatorius kaukštels nasrais - niekada negali žinoti. Per 30 milijonų spalvotų detalių sukuria lyg atskirą pasaulį.

Yra galimybė ir po gamyklą pasivaikščioti, pamatyti, kaip viskas sukuriama. Nuostabu, kad dauguma suaugusių parko darbuotojų "žaidžia Lego" visą dieną. Bet kuris vaikas galėtų pavydėti tokio darbo, tiesa?

Vis dėlto lankytojams konstravimas - ne pigus malonumas. Suaugusiems tai kainuotų apie 250 litų, vaikams - 170 litų dienai.

Asterikso parkas (Prancūzija)

Sunku nuspėti, kokius animacinius filmukus šiais laikais žiūri vaikaiir kokias varto komiksų knygeles, tačiau kiekvienas turi žinoti du draugus: vikrųjį Asteriksą ir didelį, galingą Obeliksą iš Galijos. Jų draugus ir priešus, šalis, kuriose veikėjai patyrė įsimintiniausius savo nuotykius, galima aplankyti Asterikso parke, šiek tiek į šiaurę nuo Prancūzijos sostinės.

Parkas suskirstytas į šešias zonas - pasaulius: Egiptą, Senovės Graikiją, Romos imperiją, Galiją, Kelionę laiku pasaulį ir Vikingų šalį. Tikras teminis parkas su įspūdingais kostiumais, dekoracijomis, atrakcionais ir ištraukomis iš "Asterikso ir Obelisko" filmų. Senovės civilizacijų istorijos žaismingai pateiktos žvelgiant per animacinių veikėjų prizmę. Įmantrūs atrakcionų pavadinimai, įvairūs šou ir saldainių krautuvėlės pradžiugins kiekvieną lankytoją.

Parkas įsikūręs maždaug už 80 kilometrų nuo Disneilendo, o bilietai - pigesni nei ten. Apie 110 litų suaugusiajam, vaikui nuo vienuolikos metų - maždaug 80 litų dienai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder