12 patarimų, kaip puošti Kalėdų eglutę

12 patarimų, kaip puošti Kalėdų eglutę

Kartais puošti Kalėdų eglutę gali atrodyti taip sudėtinga, jog norisi dainuoti „o ne, Kalėdų eglute“. Nesvarbu - jūs puošiate tikrą ar dirbtinę. Čia rasite keletą pasiūlymų kaip visą puošimo procesą padaryti mažiau chaotišką.

1. Žinoma, šis straipsnis turėtų būti apie Kalėdų eglutės dekoravimą, tačiau pradėkime nuo eglutės puošmenų nurinkimo. Grįžkime vienerius metus atgal. Ar jūs tiesiog nuplėšėte viską nuo eglutės ir sumetėte į dėžę? Ar jūsų kalėdinės lemputės siaubingai susiraizgė? Ar jūsų dirbtinės eglutės galūnės yra tiesiog sugrūstos į jūsų golfo krepšį? Štai taip jūs ir patenkate į tokią nemalonią situaciją „o ne, Kalėdų eglute“. Galime lažintis, jog esate girdėję posakį „taip kaip prasideda, taip ir baigiasi, bei vėl prasideda“. Tai taip pat taikoma ir Kalėdų eglutės puošimui. Šiais metais prisižadėkite sau supakuoti viską organizuotai, kad jums netektų švaistyti savo laiko atrinkinėjant sulaužytus papuošimus ir krūvas senų blizgučių.

2. Tai, kaip puikiai atrodo jūsų eglutė gali priklausyti nuo to, kokią eglutę renkatės. Norite tikėkite, norite ne, tačiau yra tam tikros eglučių rūšys, kurios papuošiamos lengviau nei kitos. Pušis yra nuolat žaliuojantis medis, kuris, labiausiai tikėtina, numeta savo spyglius ir tampa apgailėtinos Čarlio Brauno kalėdinės eglutės versija. Geriausia nuolat žaliuojančių medžių rūšis, gebanti išlaikyti papuošimus, yra eglė. Taip yra todėl, kad jų šakos yra tvirčiausios. Žinoma, jeigu puošiate dirbtinę eglutę, tuomet šis patarimas neturi itin didelės naudos.

3. Jei puošiate tikrą kalėdinę eglutę, įsitikinkite, kad ji vis dar šviežia. Ar eglutė šviežia galima išsiaiškinti sulenkiant šakas. Jei šakos šiek tiek susilenkia, reiškia jos yra kupinos drėgmės ir tikimybė, jog jos išlaikys kalėdines dekoracijas, yra didesnė. Jei jos lūžta, eglutės nepirkite. Ji pernelyg sausa, kad išlaikytų papuošimus, taip pat visas jūsų grindis apibarstys spygliais.

4. Jei perkate tikrą eglutę, nepamirškite po ja pakloti kalėdinio kilimėlio prieš padėdami ją ant stovo. Kai kurie kalėdiniai kilimėliai ir juostos yra su plyšiu viduryje ir sagutėmis arba „Velcro“ užsegimu. Įsitikinkite, kurį variantą turite prieš uždėdami eglutę ant stovo, nes negalėsite užmauti Kalėdų eglutės juostos per viršų, kaip žmogus užsivilkdamas megztinį.

5. Prieš puošiant eglutę įsitikinkite, kad išraizgėte susipynusias lemputes prieš kabinant jas ant eglutės. Taip pat kur kas saugiau yra įsitikinti, kad lemputės veikia prieš bandant jas kabinti ant eglės. Yra mažytė tikimybė, jog bandant pakeisti perdegusias lemputes joms kabant ant eglutės maža kibirkštėlė gali uždegti eglutę ir paversti ją kalėdine žvake.

6. Greičiausiai girdėjote, kad puošti eglutę su elektrinėmis lemputėmis yra kur kas saugiau, nei senamadišku būdu su žvakėmis. Tai yra tiesa, tol kol laikotės vienos svarbios taisyklės: nelaikykite lempučių prie pat medžio šakų. Kaip ir senamadiškos žvakės, įkaitusios kalėdinės lemputės gali įkaitinti spyglius ir sukelti gaisrą. Tai ypač pasiteisina, jei Kalėdų eglutę pirkote paskutinę minutę ir likote su sausa eglute. Pats saugiausias medis greičiausiai būtų dirbtinės eglės, nes kai kurios turi automatinį išjungimą, kai per daug įkaista.

7. Jei turite daug augintinių ar vaikų, per šventes bėgiojančių aplink, dirbtinė šviečianti eglutė gali būti saugesnė, nei natūrali su atsikišusiomis aplink ją lemputėmis. Yra mažiau rizikos, kad mažučiai pirštukai nutrauks lemputes ar gaus elektros šoką. Taip pat yra mažesnė tikimybė, kad augintiniai ar vaikai prarys spyglius, nukritusius nuo tikros eglutės.

8. Puošiant kalėdinę eglutę viskas turi būti proporcinga. Didžiausius papuošimus kabinkite eglutės apačioje, o mažiausius viršuje. Rezultatas akiai bus kur kas mielesnis.

9. Puošiant Kalėdų eglutę, geriausia būtų nemesti blizgučių gumulėlių ant jos lyg saujos makaronų. Patraukliausias efektas bus pasiektas kabinant blizgučių gumulėlius ant pačių eglutės šakų kraštų. Šiek tiek pagalvokite kaip atrodo tikri varvekliai, kabantys ant tikrų medžių.

10. Pasirinkite savo eglutei temą. Temos pasirinkimas ir jos laikymasis suteikia eglutei madingiausią išvaizdą. Galite rinktis spalvos temą – laikytis tik auksinės, sidabrinės ir raudonos, arba rožinės ir auksinės spalvų (jos puikiai atrodo ant baltos dirbtinės eglės), arba galite laikytis eglutės stiliaus pagal tradicijas, tokias kaip Vokiečių eglutės (puoštos kone vien tik maistu), Viktorijos laikų eglutės (papuoštos mažyčiais papuošimais ir daugybe angelų), arba kaimiško stiliaus eglutės (papuoštos stikliniais rutuliais, mediniais papuošimais bei daugybe vatos gumulėlių, imituojančių sniegą).

11. Puošdami eglutę, paverskite ją unikalia, pridėdami paveldėtus daiktus, kurie buvo perduodami iš kartos į kartą. Dar vienas mielas prisilietimas - kalėdiniai atvirukai arba sausainiai ir saldainiai, kuriuos pagaminote savo pačių virtuvėje. Tai jūsų Kalėdų eglutei suteiks unikalumo.

12. Nesvarbu, ar jūs puošiate tikrą, ar dirbtinę eglutę, prisiminkite, kad mažiau visada yra geriau. Kitu atveju jūsų eglutė atrodys pernelyg apkrauta. Tai yra auksinė taisyklė, kuri gali būti taikoma visiems interjero papuošimams.

Parengta pagal santaspostbag.co.uk

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder