Apie šokolado gydomąsias savybes

Apie šokolado gydomąsias savybes

Žinia, viena dantų ėduonį sukeliančių priežasčių - per didelis suvartojamo cukraus kiekis. Kadangi šokoladas saldus produktas, buvo manoma, kad jis, kaip ir bet koks kitas saldainis, kenkia dantims.

Tačiau neseniai japonų mokslininkai nustatė, kad šokolade esantis kakavos sviestas padengia dantis, taip neleisdamas cukrui žaloti danties emalio.

O cukrus šokolade dantis veikia ne daugiau nei esantis kituose produktuose.

Poveikis širdžiai

Akivaizdu, kad nesaikingas bet kokio produkto vartojimas gali sukelti sveikatos problemų, ne išimtis, žinoma, ir šokoladas. Juolab kad ši gardėsis turi daug riebalų - per 30 procentų šimte gramų.

Suvartojamų riebalų perteklius, kaip žinoma, gula ant kraujagyslių sienelių, didindamas cholesterolio kiekį bei apsunkindamas širdies veiklą.

Tačiau šokoladas savo sudėtyje turi itin širdžiai vertingos medžiagos - fenolio, kurio apstu ir kituose kofeino turtinguose produktuose - kavoje, arbatoje.

Ypač daug šios medžiagos randama raudonajame vyne. Beje, visiems produktams fenolis suteikia kartumo skonį.

Moksliškai įrodyta, kad fenolio dariniai neleidžia riebalinėms subsancijoms oksiduotis kraujagyslėse ir nusėsti ant jų sienelių, taip saugodami jas nuo užkimšimo. O tokios ligos kaip aterosklerozė ir yra lipoproteinų (viena cholesterolio sudedamųjų dalių) oksidacijos pasekmė.

Suteikia žvalumo

Vienas neginčijimų gerųjų šokolado poveikių yra malonumo ir pakylėjimo poveikis. Sunku patikėti, tačiau šokoladas turi per 300 cheminių medžiagų.

Mokslininkai tebetiria, kokių medžiagų šokolade kombinacijos suteikia malonumo jį vartojant.

Viena geriausiai žinomų medžiagų, aptinkamų šokolade, yra kofeinas. Tiesa, šokolade jo yra nedaug, bet to, pakanka, kad pajustum organizmą stimuliuojantį jo poveikį.

Be to, kofeinui sąveikaujant su šokolade esančiu teobrominu stimuliacija dar suaktyvėja.

Šokolade aptinkama ir feniletilamino, narkotinei medžiagai - amfetaminui - artimo chemikalo, pasižyminčio itin stipriomis stimuliuojančiomis savybėmis.

Visi šie stimuliantai, pasak mokslininkų, veikia tas žmogaus smegenų dalis, kurios atsakingos už budrumą ir darbingumą. Jei net ir šie mokslininkų teigiami šokolado poveikio atradimai neįtikina, o šokolado vengiama bijant priaugti svorio, užtenka jį... uostyti.

Nustatyta, kad šokolado kvapas teigiamai veikia nervų sistemą, kelia nuotaiką bei padeda susikaupti.

Be to, ypač vertingi yra kosmetikos produktai, kurių gamybai naudojamas kakavos sviestas.

Beje, šis produktas - nepakeičiama medicininių žvakučių ir piliulių sudedamoji dalis.

Šokoladas lydosi šiek tiek žemesnėje nei kūno - 34 laipsnių - temperatūroje, todėl kokybiškas šokoladas įdėtas į burną iš karto ištirpsta.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder