Burokėliai - skanu ir sveika

Burokėliai - skanu ir sveika

Reikės: 5 l vandens, 150 g druskos, 2 juodos duonos plutelės.

Burokėlius nuplaukite, nulupkite, supjaustykite ir sudėkite į didelį puodą ar kibirą. Pasūdykite šaltą nevirintą vandenį ir užpilkite ant burokėlių, įdėkite juodos duonos plutelių, kad geriau rūgtų. Kambario temperatūroje rauginama 12-15 d. Įrūgusius burokėlius reikia paslėgti, indą uždengti dangčiu arba aprišti švariu audeklu ir laikyti vėsioje vietoje.

Burokėliai su obuolių ar juodųjų serbentų sultimis

Išvirtus burokėlius nulupkite ir supjaustykite kubeliais, šiaudeliais arba sutarkuokite burokine tarka, pasūdykite (tačiau nebūtina), sudėkite į stiklainius neslegiant, užpilkite karštomis sultimis. Pridengę metaliniais dangteliais sterilizuokite verdančiame vandenyje: 0,5 l talpos stiklainius - 40 min, 1 l - 50 min.

Burokėlių ir kopūstų salotos

Reikės: 1 kg. burokėlių, 1 kg baltagūžių kopūstų, 3-4 svogūnų. Marinatui - 1 l vandens. 300 ml acto, 200 g cukraus, 120 g druskos.

Išvirusius burokėlius nulupkite, supjaustykite juostelėmis, kopūstus - šiaudeliais, svogūnus - žiedais.

Karštame vandenyje ištirpinkite druską ir cukrų, supilkite actą, sudėkite kopūstus ir 5 min. virkite. Sudėkite likusias daržoves ir dar pavirkite 5 min. Karštas daržoves sukrėskite į 1 l talpos stiklainius, užpilkite marinatu ir 15 min. sterilizuokite verdančiame vandenyje.

Sidebar placeholder